24/08/2015 / Кегичівський р-н

Кегичівська величальна – Україні

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України (Кегичівська ЦБС)

У Кегичівці відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. І знову, як і минулого року, з гордістю стверджуємо: такого Кегичівщина ще не бачила! Звичайно, усі працівники культури нашого району небезпідставно пишаються причетністю до проведення такого масштабного дійства.

 

 

Урочистості вдалися на славу – інакше і бути не могло – адже йдеться про святкування найбільшого державного свята! Щоправда, підготовка до нього тривала цілий рік. Минулого року, за ініціативи відділу культури і туризму районної державної адміністрації, вперше за всю історію Кегичівщини, у нас відбувся парад вишиванок. І саме тоді у працівників культури виникла задумка розвивати і вдосконалювати це дійство. А що може бути краще, природніше, рідніше, яскравіше і поетичніше для українця, ніж рушник?
Тож з початку 2015 року відділом культури і туризму був оголошений районний фестиваль рушників «Барвиста Кегичівщина», яким безпосередньо опікувалися працівники Кегичівської ЦБС. За положенням фестивалю, від кожної сільської, селищної ради мав бути представлений вишитий рушник, розмірами 2 м 10 см на 70 см, з назвою ради. І таких рушників було виготовлено рівно стільки, скільки рад у нашому районі – 16. Всі вони гарні, і двох однакових серед них немає. Але від кожного йде позитивна потужна енергетика і благодать.
Зрозуміло, найбільше переймалися цим завданням саме працівники місцевих клубів та бібліотек. Саме вони відшукували майстринь, які б взялися за таку неординарну роботу, збирали кошти на придбання матеріалу для виробу. А були й такі, які безпосередньо доклали рук до виготовлення рушників.
Святкування розпочалися з дев’ятої години ранку урочистою ходою по головній вулиці райцентру. На майдані учасників ходи вже чекала своєї черги урочиста програма, найпершим акордом якої було запрошення всіх долучитися до учасників хору і разом заспівати Державний Гімн України – найкращий гімн у світі та помилуватися як високо підіймається наш золотоблакитний прапор – Державний Прапор України!
Найочікуванішою родзинкою дійства стала наочна демонстрація виробів, виготовлених у рамках районного фестивалю рушників «Барвиста Кегичівщина», з текстовими презентаціями. Вони захоплювали, дивували, чарували, надихали, вражали, тішили, бентежили – традиційністю, неординарністю, гармонійністю, майстерністю, оригінальністю.
Продовжились урочистості святковою концертною програмою, в якій взяли участь аматори Кегичівки, Чапаєво, Артемівки, Андріївки, Вовківки, Павлівки. Кожен художній номер був виконаний на високому рівні, зі стовідсотковою віддачею і патріотизмом. Як не дивно, але різноплановість репертуару лише сприяла гармонійності та органічності концерту: від фольклору і пісень на слова Шевченка до сучасної популярної музики і жартівливих номерів.
Святкування завершилося. Але український дух, який пронизував все дійство, залишився у душах, серцях і свідомості людей. А працівники культури вже вкотре довели, що виявляти свою любов до України, відстоювати її цілісність і волю можна і треба творінням добра, краси, любові.

 

Новини та події

10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16