04/10/2012 / Кегичівський р-н

Сторінками історії „Молодої гвардії”

Урок мужності у Кегичівській ЦРБ

Заходи, присвячені 70-річчю від дня створення підпільної молодіжної організації „Молода гвардія” пройшли у бібліотеках Кегичівської ЦБС.

 

 

Що знаємо ми, нині сущі, про Велику Вітчизняну війну, про переломні моменти, битви, про кількість жертв, про величезні економічні втрати? Як виявляється з роками, наша обізнаність у цих питанях досить поверхнева. Згадайте, скільки різних, часом, навіть протилежних думок, суперечок і тверджень викликає історія молодіжної підпільної організації „Молода гвардія”, яка діяла в шахтарському місті Краснодон. Від часу створення організації минуло 70 років. Але дискусії з приводу її діяльності не вщухають і досі. Та якщо відкинути думки істориків, політиків, аналітиків, то перед нами залишаться просто юні патріоти своєї Батьківщини, які намагалися захищати рідну землю від окупантів. Саме такою була головна думка уроку мужності „Прикасаясь сердцем к подвигу”, що пройшов у Кегичівській центральній районній бібліотеці. Ведучі заходу бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ Л.Чепур та директор Кегичівської ЦБС Т. Гула розповіли сучасним підліткам про організацію „Молода гвардія”. Суттєвою допомогою ведучим стали відеоматеріали мережі Інтернет, доступ до якого наша бібліотека має завдяки програмі „Бібліоміст”. Основний акцент уроку був поставлений на людські якості, на громадську зрілість їх одноліток в роки війни. Адже мало хто з учасників „Молодої гвардії” дожив до повноліття... Досягненню мети сприяли вдало підібрані відеокліпи відомих пісень „Журавли”, але вже в сучасному виконанні О.Олешка, „Мой милый, если б не было войны”, у неперевершеному виконанні В.Толкунової, „Песни о краснодонцах” у виконанні дитячого хору з демонстрацією портретів учасників підпільної організації та патріотичної „Песни о Краснодоне” у виконанні В. Кузіна з демонстрацією сучасного міста та пам’ятників молодогвардійцям. Зацікавила відвідувачів заходу і розповідь Л.Чепур, яка особисто побувала в музеї молодіжної підпільної організації.
Можна по-різному ставитись до факту існування „Молодої гвардії” – кожен має власну думку з цього приводу. Але знати свою історію, шанувати героїв власного народу, вчитися бути гідними їх пам’яті, плекати почуття патріотизму – це одне із провідних завдань соціокультурної діяльності бібліотек.
Заходи, присвячені 70-річчю створення організації „Молода гвардія” проводились в Мажарській, Андріївській, Чапаєвській і Красненській бібліотеках-філіях Кегичівської ЦБС.

 

Новини та події

21/05/2020
Свято вишиванки
До Дня вишиванки 15/05/2020
Нобелевський лауреат, народжений на Дворічанщині
До 175-річчя від дня народження І.Мечникова 08/05/2020
Сивий голубе, солдате, дякуємо тобі за свято!
Книжкова виставка 07/05/2020
Пам'ять серця, пам'ять сивини
Книжкова виставка 06/05/2020
А кров пролита маком сходить, як пам'ять тих воєнних літ
Виставка-пам’ять 22/04/2020
Світла радість Великодня
Онлайн-виставки 18/04/2020
Екологія виставляє рахунок
Виставка-протест

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16