16/06/2015 / Зміївський р-н

Бібліотекарі Зміївщини навчаються

16 червня 2015 року в Зміївській центральній дитячій бібліотеці було людно, бо її приміщення заповнили бібліотечні працівники району, які безпосередньо працюють з маленькими читачами.

 

 

Цього дня тут проходив обласний виїзний семінар «Технологія та практика культурно-просвітницької діяльності з дітьми в умовах бібліотеки», який підготували та провели спеціалісти Харківської обласної бібліотеки для дітей. Складався він з чотирьох блоків.
Перший блок, організаційний, відкрив начальний відділу культури та туризму Зміївської РДА Жидков Григорій Тимофійович. Він коротко ознайомив гостей з інфраструктурою району. Зупинився на досягненнях у сфері культури та проблемах, що існують, звернув увагу на явище, яке фахівці називають кризою читання.
Читання є базовим для освіти людини, але останнім часом його роль у суспільстві втрачає своє лідерство. Виросло нове покоління нових людей, які дуже поінформовані і уміють шукати потрібну інформацію в Інтернеті. Але основним пріоритетом діяльності бібліотек є знайомлення дітей з книгою, надання їм відчуття радості читання, підтримання престижу читання, як надважливого елементу культури, через оновлення традиційних методів роботи відповідно до нових потреб.
Саме цим питанням були присвячені другий та третій блоки семінару. Другий блок – теоретико-презентативний – представляли завідувач сектором ХОБД Лупицька В.М., яка розкрила дві теми: «Бібліотечне обслуговування дітей: сучасні проблеми, підходи, перспективи» та лекція-практикум «Образно-діалогова виставочна робота в бібліотеці: від концепції до впровадження».
Методист І кат. ХОБД Загревська С.М. розкрила тему «Сучасна українська дитяча література та книга у дзеркалі премій, конкурсів та рейтингів». Світлана Миколаївна звернула увагу на таких сучасних авторів, як Галина Малик, Сашко Дерманський, Володимир Рудківський, Олександр Гаврош, Леся Воронина, Дзвінка Матіяш, Олекса Росич, Сергій Гридін, Валентин Бердт.
У третьому, теоретико-рефлексивному блоці, заступник директора ХОБД Тетяна Лебединець поділилася досвідом роботи з «Особливостей бібліотечної роботи з родинами вимушених переселенців» та «Діяльністю бібліотеки у системі волонтерського руху». Ці теми вкрай важливі, вони відповідають реаліям сьогодення. Завідувач сектором ХОБД Саліна Н.Ю. доповнила ці наболілі теми, презентувавши проект «Татова книжка» та провівши спільно з психологом Ольгою Шмат ділову гру-тренінг «Мотивація діяльності на досягнення мети у соціальній сфері». Провідний бібліотекар ХОБД Кірнос С.А. провела електронну презентацію «Сучасні форми рекомендаційної бібліографії. Бібліотрансформери ХОБД».
У четвертому, підсумковому блоці, працював відкритий мікрофон, на якому учасники семінару могли задати питання та отримали відповіді на них, висловити свої думки та побажання з приводу побаченого і почутого. Байдужих не була. Весь матеріал подавався з використанням мультимедійної дошки.
Представники Харківської обласної бібліотеки для дітей приїхали не з пустими руками. Зміївській дитячій бібліотеці вони подарували дитячі книжки. Кожна сільська бібліотека отримала пакет методико-бібліографічних матеріалів. Відбулося нагородження центральної дитячої бібліотеки та бібліотек-філій Грамотою за активну участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Найкращий читач України – 2015» та сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду». До речі, у обласному конкурсі «Найкращий читач України – 2015» Зміївщина зайняла третє місце, це заслуга Цимбалістої Ірини (8-й клас), в двох номінаціях «З милосердям у серці» --Резнік Єлізавета (7-й клас), в номінації «Голос конкурсу» - Стукалова Марина (6-й клас).
Сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду!» пройшов найактивніше саме в Зміївському районі. В ньому прийняла участь 38 читачів-учнів. У номінації «Відеокнига» перше місце зайняв Пархоменко Дмитро з роботою «Янгол Перемоги». Лауреатом конкурсу у номінації «Літопис мого роду» стала Ситник Влада.
Отже, читання для дітей – це захопливий, пізнавальний і доступний практично кожній дитині вид діяльності. І ми, фахівці, маємо зацікавити книгою. Від нас, бібліотекарів, значною мірою залежить, чи знайде дитина стежку, яка приведе її до полиці з книгами, чи полюбить вона читати та чи збереже цю звичку в своєму подальшому житті.

 

Новини та події

10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16