21/05/2015 / Нововодолазький р-н

Свято вишиванки у Нововодолазькій РБД

21 травня в Україні відзначають свято вишиванки. День вишиванки – Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння вишитого одягу. Автором свята є студентка історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а нині українська письменниця Леся Воронюк. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

 

 

Нині свято набуває особливого змісту, адже демонструє, що українці –незламні духом, готові захищати свою країну, культуру та історію.
В цей день в Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці був проведений урок народознавства, присвячений Дню української вишиванки. На цьому заході була присутня провідний спеціаліст районного управління юстиції Пархоменко Вікторія Вікторівна. Вона розповіла дітям про те, що вишивання – це давнє заняття людей в Україні, йому тисячі років. Люди вишивали чарівні рушники, які дарували потім своїм дітям у далеку і щасливу дорогу. На барвистих вишитих рушниках в Україні підносять дорогим гостям хліб, як найбільшу і найдорожчу святиню, бо хліб – це саме життя.
Але найкращим оберегом була вишита сорочка, бо вона захищала не тільки тіло від хвороб, але й душу від злих духів. Традиційно в Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи у цей виріб свою любов, думи, мрії і світлі надії, щоб йшли сини у складну дорогу життя з маминим благословенням сміливими і сильними, мужніми і відважними, справжніми українцями.
Працівники бібліотеки оформили книжкову виставку «Чарівний світ вишиванки» та ознайомили читачів з найцікавішими фактами з історії вишиванок. Перші вишивки на території слов’янських країн мали більш релігійний зміст і оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі та всюди, де тіло було відкритим. А першим модником, котрий поєднав вишиванку з буденним одягом став Іван Франко, котрий носив її під піджак із сучасним вбранням. Саме у такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.
Піднесеного настрою присутнім на заході додали учениці 2-го класу Нововодолазької гімназії – Чумакова Богдана та Семенко Марія, які заспівали пісню «Вишиванка».

 

Новини та події

10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб 06/12/2019
Звичаї – скарб українського народу
Тематична виставка 06/12/2019
Вірний син я свого роду, українського народу
Патріотична година 06/12/2019
На захист рідної землі
Година спілкування 06/12/2019
Не втрачай надію
Виставка-захоплення

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16