18/05/2015 / м. Первомайський

У світлі воскреслої пам’яті

До Дня пам’яті жертв політичних репресій (Первомайська міська ЦБС)

Роки політичних репресій в Україні, починаючи з кінця двадцятих років минулого сторіччя, нанесли українській культурі величезного удару.

Для виправдання репресій, Комуністична партія на чолі з Сталіним, висунули тезу про загострення класової боротьби у процесі будівництва соціалізму. В країні створювалась атмосфера загальної підозри, пошуку так званих «ворогів народу» та «буржуазних націоналістів». Почалося масове фабрикування справ і розгортання політичних процесів, здебільшого проти інтелігенції. Посилення тоталітарного режиму передбачало ліквідацію громадян, які могли критикувати існуючий лад. Владі не потрібна була інтелігенція, яка була носієм демократичних традицій в державі.
В Україні було найпоширеніше звинувачення – це «український буржуазний націоналізм». Це звинувачення було зручним звинуваченням, яке застосовувалось у боротьбі з письменниками і митцями-патріотами, які прагнули добра своєму народові, своїй вітчизні – Україні, хотіли бачити її вільною незалежною і щасливою. Представники української інтелігенції, яким було причеплено ярлик «українського націоналіста» були приречені на передчасну загибель. Їх доводили до самогубства, або розстрілювали, у кращому разі засилали до концтаборів чи відправляли на заслання до Сибіру.
Від політичних репресій постраждали більше вісімдесяти процентів радянських письменників, які жили в Україні. Вони були під забороною, навіть після реабілітації їх твори друкувались не всі. Репресії завдали відчутного удару по усьому суспільству. Була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалось ціле покоління людей. В Україні був знищений цвіт нації – її інтелігенція.
Нарешті покладено край цьому тоталітарному режиму і правдиву історію нашого народу необхідно донести до українського народу.
Бібліотеки Первомайської міської ЦБС щорічно відзначають день пам’яті жертв політичних репресій.
Так, в центральній бібліотеці міста оформлена постійно діюча розвернута книжкова виставка-реквієм під назвою «Україна від минувшини до майбуття», в якій є розділ під назвою «Розстріляне відродження». Біля цієї виставки проводився огляд життя та творчості репресованих письменників і поетів України під назвою «З полону забуття». Бібліографом підготовлена краєзнавча історична довідка «У світлі воскреслої пам’яті» про репресованих громадян Харківщини за книгою «Реабілітовані історією».

 

Новини та події

11/12/2019
Твої права – твій захист
До дня прав людини 11/12/2019
Заради нашого життя вони сягнули у безсмерття
Книжкова виставка 10/12/2019
16 днів проти насильства
Книжкова виставка 10/12/2019
Права і обов’язки юного громадянина
Година інформації 10/12/2019
Свої права ти добре знай, та й право інших поважай
Година-репортаж 08/12/2019
Детектив вiдкриває завiсу
Лiтературне кафе 06/12/2019
З Днем Збройних Сил України!
Флешмоб

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16