14/05/2015 / Дворічанський р-н

Краєзнавчі читання в Дворічанській районній бібліотеці до 170-річчя з Дня народження І.І.Мечникова

15 травня 2015 року відзначається 170-річниця з Дня народження Іллі Ілліча Мечникова – першого в Україні лауреата Нобелівської премії, вченого мікробіолога, одного із основоположників ембріології, порівняльної патології, геронтології, імунології і мікробіології, який народився на Дворічанщині.

 

 

В життєописі кожного народу, в книзі його буття є багато сторінок, котрі він свято шанує, гордиться ними. Історія Дворічанського краю багатогранна та славна. Наша земля подарувала Україні чимало видатних особистостей. Та першим серед них по праву називаємо всесвітньо відомого вченого мікробіолога Іллю Ілліча Мечникова.
14 травня 2015 року в Дворічанській центральній районній бібліотеці з нагоди цієї дати відбулися Краєзнавчі читання «Його ім’я належить людству».
Захід відбувся в партнерстві з районним краєзнавчим музеєм, громадською організацією «Фонд сільських громад Дворічанщини», професійним аграрним ліцеєм. З основними подіями життя славетного ювіляра присутніх ознайомив співробітник районного краєзнавчого музею Олександр Кірсанов. Світлана Кіптіла – директор Дворічанської районної централізованої бібліотечної системи – в своєму виступі зупинилася на основних напрямках діяльності вченого.
Під час Краєзнавчих читань був проглянутий фільм про І. І. Мечникова, створений на місцевих матеріалах у 2005 році за підтримки Харківського приватного музею міської садиби (директор – історик Андрій Парамонов) та відділу культури і туризму Дворічанської РДА. Бібліограф центральної бібліотеки Ніна Кучер зробила бібліографічний огляд літератури про І. І. Мечникова, яка зберігається в фондах бібліотек області.
До нашого часу в Дворічанському районі збереглися об’єкти історичної спадщини: село Іванівка – дерев’яний флігель на кам’яному фундаменті; село Мечникове – залишки будинку для челяді, два панських ставки, панська криниця, великий льох унікальної цегляної кладки. З 2011 року на Дворічанщині районна влада спільно з громадською організацією «Фонд сільських громад Дворічанщини» започаткували акцію «Щоб розквітали покоління, разом відродимо коріння». В рамках акції щорічно проводяться Толоки по прибиранню залишків садиби Мечникових.
Людмила Ковтун – голова правління громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» наголосила, що краєзнавча робота не обмежується лише науковими дослідженнями, а це є і участь у підтриманні санітарного стану залишків садиби Мечникових, подякувала присутнім учням аграрного ліцею за те, що вони взяли участь у Толоці по прибиранню об’єктів історичної спадщини Мечникових та облаштували панську криницю.
В бібліотечних філіях Дворічанської ЦБС облаштовані краєзнавчі куточки з матеріалами про І. І. Мечнікова, проводяться уроки краєзнавства, історичні години, тощо. Земляки шанують і бережуть пам’ять про славетного видатного вченого.

 

Новини та події

05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району 26/06/2020
Конституція і молодь: погляд в сьогодення
Виставка-дискусія

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16