23/04/2015 / Нововодолазький р-н

Найкращий читач України

Нововодолажчанка Цимбал Марина – переможниця обласного етапу конкурсу «Найкращий читач України – 2015»

Вже стало гарною традицією в Україні щорічно, починаючи з 2003 року, проводити Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України». Цей конкурс проводиться за ініціативи громадської організації «Форум видавців» та Національної бібліотеки України для дітей. На ньому зустрічаються найактивніші читачі – учні 6, 7, 8 класів та їх улюблені літературні герої.

 

 

Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, популяризації найкращих надбань української і світової класичної й сучасної літератури, привернення уваги громадськості, державних і недержавних установ і організацій, засобів масової інформації до проблеми дитячого читання. Це свято присвячене її Величності книзі і дітям, які володіють чудовим талантом – умінням читати.
На землі є багато див, створених природою і зроблених руками людини. І серед них – книжка, в якій зібрано весь неосяжний світ. Книга відкриває дітям небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Усе що створене людським розумом, усе до чого прагне наша душа, відображене в книжці.
Конкурс проходив в 3 етапи. Організатором конкурсу «Найкращий читач України – 2015» на регіональному рівні була Харківська обласна бібліотека для дітей за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Переможцем другого етапу в Нововодолазькій районній дитячій бібліотеці стала Цимбал Марина учениця 6-го класу Нововодолазького ліцею. Ця дівчинка приймала участь в 3-му етапі конкурсу, що проходив в Харківській обласній бібліотеці для дітей 15 – 17 квітня 2015 року. В конкурсі взяли участь 80 учнів 6,7,8 класів найкращих читачів дитячих бібліотек Харківської області. Компетентне журі оцінювало виступи дітей. В склад журі увійшли: представник Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, заст. директора Харківської обласної бібліотеки для дітей, викладачі Харківського училища культури та Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди. Всі учасники конкурсу на розгляд журі повинні були розповісти про свою улюблену книгу, що не вивчається за шкільною програмою, а також представити власну творчу роботу (міні-твір, есе, малюнки, поробки, елетронні презентації тощо), яка характеризує будь-який художній твір, конкретного літературного героя або письменника.
Наша нововодолажчанка Цимбал Марина з гідністю виступила на обласному конкурсі. Вона любить читати художню літературу особливо твори сучасних зарубіжних письменників. Їй подобаються твори англійського письменника Роальда Дала. На розгляд журі Марина представила твір Р. Дала «Матильда».
Книгу Р. Дала «Матильда», яку представила Марина на конкурсі, можна порекомендувати прочитати не тільки її одноліткам а й батькам дітей. Адже в цій книзі піднімається проблема виховання дітей.
А ще Марина намалювала до художньої книги Р. Дала «Матильда» два гарних малюнки та виготовила своїми руками красиву ляльку Матильду. Журі дуже сподобався виступ Цимбал Марини. Вона стала переможницею 3-го обласного етапу «Найкращий читач України – 2015» і посіла 3 місце серед учасників конкурсу учнів 6-х класів.
До речі вже три роки поспіль читачі Нововодолазької районної дитячої бібліотеки займають призові місця на обласному конкурсі. Так в 2013 році 1 місце в конкурсі зайняла Расторгуєва Наталія учениця Нововодолазької гімназії, яка була нагороджена поїздкою до міста Львова на фестиваль дитячого читання «Книгоманія». В 2014 році в конкурсі «Найкращий читач України» переміг і зайняв 2 місце Трегубов Ілля, який раніше навчався в санаторному НВК, а нині навчається в місті Харкові в школі «Обдарованість». Цей хлопець дуже змістовно і гарно виступав на конкурсі. А в цьому році Цимбал Марина перемогла і посіла 3 місце.
Вітаємо нашу кращу читачку Марину Цимбал з перемогою і бажаємо їй успіху в навчанні і творчих перемог.
А ще хочеться звернутися до всіх читачів Нововодолазької районної дитячої бібліотеки і взагалі до всіх дітей нехай книги входять у кожен ваш дім. Шануйте й бережіть їх. І тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги.
Завідуюча районною дитячою бібліотекою Жижера В.І.

 

Новини та події

18/06/2021
Трійця Пресвята одвічна…
Cлайд-презентація 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Виставка-інсталяція 18/06/2021
Бути поруч з героями своїх книг
Виставка-коментар 18/06/2021
Квітує чар-зілля
Народознавчі посиденьки 18/06/2021
Батьківська любов найкраща в світі
Книжкову виставку 18/06/2021
Зелена неділя літо починає
Засідання клубу «Берегиня» 18/06/2021
Зі святом Святої Трійці
Народознавча виставка

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16