10/04/2015 / Великобурлуцький р-н

Легенди космічної доби

Книжково-ілюстративна виставка у Великобурлуцькій ЦРБ

12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики. Це особливий день – день тріумфу науки та всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі.

 

 

Саме цього дня 1961року старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі. Цей легендарний політ, який тривав усього 108 хвилин, відкрив нову епоху в освоєнні космосу та, буквально, за один день зробив Гагаріна героєм всесвітнього масштабу.
Напередодні Всесвітнього дня авіації і космонавтики Великобурлуцька центральна районна бібліотека презентувала книжково-ілюстративну виставку «Легенди космічної доби», на якій представлена науково-дослідницька література з історії авіації і космонавтики, книги і матеріали з періодичних видань про космічні старти та здобутки України в ракетно-космічної галузі, її проблеми і перспективи.
Україна – космічна держава. У вивченні зоряного неба і освоєнні космічного простору взяло участь багато світлих розумів, народжених на благословенній українській землі. Це – Олександр Засядько, Микола Кибальчич, Костянтин Ціолковський, Юрій Кондратюк, Валентин Глушко, Михайло Яримович, Ігор Богачевський, Сергій Корольов. Своїми відкриттями, конструкторськими уміннями наближали день польоту в космос першого землянина й інші сини України – Архип Люлька, Юрій Побєдоносцев, Микола Духов, Володимир Челомей, Михайло Янгель.
Перший космонавт незалежної України - Леонід Костянтинович Каденюк. Як свого часу Юрій Гагарін відкрив ранок космічної ери людства, так і Леонід Каденюк відкрив космічний ранок зоряної доби України. На виставці представлені також матеріали з біографії першого космонавта України, його враження від підготовки до космічного польоту та спогади про політ.
Особливої уваги користувачів заслуговує книга Леоніда Костянтиновича Каденюка під назвою «Місія – Космос» – це емоційно насичена розповідь про його політ у космос у 1997 році у складі екіпажу космічного корабля «Колумбія». Видання містить надзвичайно цікаві описи етапів польоту, портрети його учасників, роздуми автора про Всесвіт, місце в ньому планети Земля та відповідальність людини за її майбутнє.

 

Новини та події

10/07/2020
Готуємось до конкурсу «ВікіХарківщина 2020»
Вікісховище: як правильно завантажувати фотографії 07/07/2020
Ой на Івана, ой на Купала
Книжкова виставка 05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 05/07/2020
Літо святкує
Тематична полиця до Дня Івана Купала 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16