09/04/2015 / Великобурлуцький р-н

Тавром не вибити душі, лиш забуття подібне смерті

До Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів (Великобурлуцька ЦБС)

За ініціативою Організації Об’єднаних Націй 11 квітня щорічно відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів – пам’ятна дата, яка була встановлена на згадку про повстання в’язнів найбільшого з фашистських концтаборів – Бухенвальда, яке відбулося саме 11 квітня 1945 року.

 

 

Найхарактернішою ознакою фашистського режиму були концентраційні табори, з якими пов’язані імена А. Гітлера, Г. Герінга, Й. Геббельса, А. Розенберга, Г. Гіммлера та Е. Кальтербруннера. Це були установи для ізоляції і масового знищення людей. Спочатку у них містилися політичні в'язні і противники режиму, проте згодом концтабори перетворилися на машину терору і геноциду мільйонів людей, яких переслідували за расовими, релігійними та іншими мотивами.
Всього у Третьому рейху та окупованих фашистами країнах існувало 14 033 пунктів, де містилися і систематично знищувалися люди. Це були концентраційні табори, їх філії, в'язниці, гетто. Найвідомішими були Дахау і Бухенвальд у Німеччині, а також Освенцім у Польщі.
Людей заживо спалювали у крематоріях, труїли в газових камерах, випробовували на них запальні бомби і ракети, примушували до знемоги займатися важкою працею, морили голодом, проводили над ними жорстокі досліди.
Всього в концтаборах, таборах смерті і в'язницях утримувалося близько 18 мільйонів чоловік, приблизно 11 мільйонів з них були знищені.
До Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів у Великобурлуцькій центральній районній бібліотеці почала діяти книжково-ілюстративна виставка «Забувати не маємо права», матеріали якої розповідають про справжнє пекло, яке випало пережити в’язням концтаборів.
Дійсно, ми не маємо права забувати ці скорботні сторінки історії людства, ті страшні місця, де передчасно довелося подорослішати дітям та постаріти тисячам чоловіків і жінок, незалежно від національності, соціального статусу та віросповідання, тих людей, котрі були за колючим дротом гітлерівських катівень і навіки залишилися там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло, живучи за мертвих. Отже, щоб не забути – треба пам’ятати і робити все для того, щоб ці жахіття ніколи-ніколи не повторилися.

 

Новини та події

05/07/2020
Чари купальської ночі
Книжкова виставка 03/07/2020
Івана Купала: історія, традиції
Народознавчий куточок 03/07/2020
Купала єднає, надихає, береже
Етновиставка 01/07/2020
Архітектурна рапсодія України
Виставка-подорож 26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району 26/06/2020
Конституція і молодь: погляд в сьогодення
Виставка-дискусія 25/06/2020
Майбутнє дітей України – вільне від наркотиків
Виставка-пересторога

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16