07/04/2015 / Дергачівський р-н

Хай живе у серці радість та добро

Свято закликання весни у Слатинській бібліотеці-філії

Наша майже казкова історія бере свій початок ще в період весняних канікул, коли Харківський театр юного глядача запросив юних талантів смт. Слатине з музичною композицією «Прийди весно, з радістю» виступити перед початком вистави «Веселі пригоди Незнайка» та отримали високу оцінку адміністрації театру.

Продовженням чарівної казки стало 7 квітня 2015 року, коли працівники Слатинського сільського клубу та Слатинської бібліотеки-філії № 2 Дергачівської ЦБС до Великодня організували та провели свято закликання весни. І саме Благовіщення – перше весняне свято Землі-матінки, де нероздільно поєдналися стародавні язичницькі та нові християнські традиції. Цього дня Дух свiтла благословляє Землю та все суще на нiй, а тому вважається остаточним утвердженням весни. Кожна пора року має свої особливості, свою красу, але жодна з них не оспівана так весело й ніжно, як весна.
Відроджується весняне сонце, Земля-матінка, вся природа. Весна — це радість усьому живому. Так ведеться, що від Введення (4 грудня) до Благовіщення (7 квітня) треба дати землі відпочити. Цього дня особливо грішно працювати на землі. Вважали, що на Благовіщення Бог «розмикає» землю і, розкривши небеса, схиляє голову до самої землі, щоб зігріти її своїм теплим животворящим диханням. Бог у цей день благословляє всі рослини і все, прокинувшись від довгого зимового сну, починає рости, квітнути, буяти зеленню. Цвітуть перші весняні квіти: проліски, первоцвіт, ряст, сон-трава. Весна – це зеленцвіт і пахощі квітів. Весна – це світлі надії. Весна – це тепло і сонце.
У народi кажуть, що Благовiщення це велике свято, одне із 12 основних свят церковного календаря, а за значимістю церква ставить його на третє місце після Різдва Христового та Великодня. Саме тому і ставилися до свята Благовіщення з особливою пошаною і прикрашали свої оселі первоцвітами та барвистими святковими рушниками. Вранцi, коли в церквi правиться служба Божа, випускають з неволi пташок, якi символiзують Святий Дух, «щоб спiвали на волi, Бога прославляли та просили щастя-удачi тому, хто їх випустив».
Про все це й був виступ завідувача бібліотеки, який продовжили юні таланти про народні прикмети, тісно вплітаючи до цього весняного віночка різноманітні пісенні й хореографічні номери (ансамбль «Весна», тріо «Промінь», фольклорний гурт «Дзвіночки», ансамбль бального танцю «Славіва») та чарівна ведуча Аліна Цилюрик.
Тож, щастя та добро нехай ніколи не полишають наші родини, нашу любу Україну. А кожна оселя, кожна людина у цей день відчує радість, тепло й затишок. Робіть добрі справи, допомагайте ближнім, посміхайтеся незнайомим, бажайте добра друзям. І світ навколо стане світлішим, радіснішим та щасливішим.
Працівники Слатинського клубу та бібліотеки щиро вітають усіх із приходом весни, пробудженням Землі-матінки та Великодніми святами, які принесли всім радісну звістку про звільнення роду людського від гріха і вічної смерті. Нехай царює мир і благодать у вашому серці та оселі, а Господь благословить всю вашу родину!

 

Новини та події

26/06/2020
Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19
Нарада бібліотечних працівників Сахновщинського району 26/06/2020
Конституція і молодь: погляд в сьогодення
Виставка-дискусія 25/06/2020
Майбутнє дітей України – вільне від наркотиків
Виставка-пересторога 25/06/2020
Високі думи, зоряні серця
Виставка-портрет (до 110-річчя від дня народження І.І.Неходи) 25/06/2020
Конституція України: традиційне і нове
Книжкова виставка 24/06/2020
Із вічного джерела поезії
Книжкова виставка 22/06/2020
Стала пам'ять обеліском
Книжкові виставки

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16