14/06/2012 / Дергачівський р-н

“Культурна спадщина народу”

Усний журнал (Дергачівська ЦБС)

14 червня 2012 року у Гаврилівській бібліотеці Дергачівської ЦБС в рамках районного конкурсу „Кращий масовий захід з популяризації культурної спадщини” пройшов усний журнал “Культурна спадщина народу”.

Як часто в житті ми чуємо слова „культура”, „культурна спадщина”, „культурна людина”. Ці вагомі слова увібрали у себе всі духовні і моральні надбання, створені людиною протягом усього її історичного розвитку.
В усіх народів світу існує повір'я: той, хто забув свою культурну спадщину, своє коріння, звичаї свої батьків, карається людьми і Богом, він блукає світом, немов блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристанища, бо він загублений для свого народу. Прикро, коли народ забуває свої духовні традиції, народні звичаї, моральні засади, свою мову. „Якщо ти не знаєш свого минулого, майбутнє обов’язково помститься тобі” – писав видатний український письменник Олесь Гончар.
„Як зберегти, примножити і передати нащадкам усі ті найкращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом? Що треба зробити сьогодні, аби завтра і через роки лунала народна пісня, щоб не висихало життєдайне джерело народної мудрості та творчості? Які зусилля докласти, щоб наша молодь не цуралась свого національного спадку, не соромилась своєї мови, не шукала за кордоном собі ідеалів”, – про все це йшлося на заході, який відбувся у Гаврилівській бібліотеці.

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2019   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16