23/07/2014 / Зміївський р-н

Бібліотека – як центр підтримки сім’ї та розвитку сімейного читання

До 20-тої річниці Міжнародного року сім’ї (Зміївська ЦБС)

У 2014 році Організація Об’єднаних Націй зазначила, що двадцята річниця Міжнародного року сім’ї дає можливість знову звернути увагу на роль сім’ї у процесі розвитку людства; підвести підсумки останніх тенденцій у сфері розвитку сімейної політики; обмінятися передовим досвідом у реалізації сімейної політики; провести огляд актуальних проблем, з якими стикаються сім’ї у всьому світі.

 

 

Сім’я – це школа людських взаємин, де діти з перших років свого життя засвоюють систему моральних цінностей, норм поведінки, культурні традиції народу. Бібліотеки Зміївщини активно співпрацюють з родинами: сприяють організації сімейного дозвілля, допомагають розвитку сімейного читання, надають інформацію з питань педагогіки, психології, сімейного права. Бібліотекарі знаходяться у постійному пошуку ефективних шляхів співробітництва з сім’єю.
У Зміївській центральній дитячій бібліотеці існує багаторічна практика – відвідування батьківських зборів у загальноосвітніх школах. На цих зборах працівники проводять тематичні бесіди, огляди літератури та соціологічні опитування, з метою вивчення читацьких інтересів родини ХХІ століття. Значна увага також приділяється розвитку у підростаючого покоління поваги до родинних цінностей.
Глибоко усвідомлюючи необхідність співробітництва із сім'ями, залучення батьків до процесу організації дитячого читання, бібліотеки продовжують проводити різноманітні заходи з популяризації книги і читання. Наш досвід доводить, що творча робота з батьками обов’язково приносить здобутки, зміцнює контакт “школа–бібліотека–сім’я”, позитивно позначається на читацькій активності. Тільки у триєдності цих соціальних інститутів досягнення поставлених задач стає можливим. Працівники бібліотеки намагаються, щоб ця робота мала не епізодичний характер, а велася системно, за чітким планом. Кожного року дитяча бібліотека включає в свої плани інноваційну роботу. Так, в цьому році ми вперше запровадили форму роботи «Літні читання», яка включає три етапи заходів.
Перший етап відбувся в червні 2014 року – це було свято «Наповнимо Всесвіт радістю», приурочене Всесвітньому Дню захисту дітей, та бібліокадр під назвою «Я і моя улюблена книга». Другий етап пройшов 22 липня 2014 на Центральному дитячому майданчику м. Змієва. Там відбулось літературне дитяче свято «Казковий експрес». Працівники Зміївської дитячої бібліотеки підготували розважальну програму: проводили конкурси, вікторини, бесіди, презентації нових книг та періодичних видань. Свято пройшло під девізом «Батьки і діти, єднайтеся!». На ньому були присутні як маленькі зміївчани з родинами, так і жителі сіл Зміївського району. Кожен з присутніх дітей отримав подарунок – яскравий дитячий журнал.
Такі заходи проводяться під час літніх канікул з метою популяризації бібліотечних послуг серед дітей та створення цікавого дозвілля. Третій етап відбудеться в серпні. Пройдуть творчі заняття «Душа дитини цілий світ»(найкращий дитячий малюнок – вернісаж); «Від творчої родини до творчої дитини»(демонстрація обкладинок книг – майстер-клас); «Фантазії з пластиліну» (творче заняття). Тож запрошуємо дітей і батьків спробувати свої сили у новому виді сімейної діяльності, що безумовно зміцнить родинні зв’язки.

 

Новини та події

15/10/2021
Сіяє Покрова промінням віри, мудрості й добра
Виставка-інсталяція 14/10/2021
Ми роду козацького діти
Турнір 14/10/2021
Доки буде Україна – доти будуть козаки
Виставкові заходи 14/10/2021
Козацькому роду – нема переводу
Патріотичне свято 13/10/2021
День захисника Вітчизни
13/10/2021
День українського козацтва
13/10/2021
Захисникам Вітчизни

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16