24/05/2014 / Куп`янський р-н

Тиждень права у Куп’янській ЦБС

В умовах становлення України як суверенної і незалежної правової держави особливо важливого значення набуває виховання у населення правової культури, з рівнем якої безпосередньо пов’язана ефективність докорінних перетворень у нашій країні.
Бібліотека – найбільш доступна установа, яка володіє певними документно-інформаційними ресурсами з питань права і зобов’язана забезпечити реалізацію права людини на інформацію. Головним завданням бібліотек Куп’янської ЦБС є надання загальнодоступної правової інформації і формування у населення високого рівня правової культури. У цій діяльності використовуються різноманітні ресурси бібліотек.

 

 

Вже вдруге в 2014 році (з 19 по 24 травня) в бібліотеках Куп’янської ЦБС проходить Тиждень права, який проводиться спільно з фахівцями міськрайонного управління юстиції. Заздалегідь складається план проведення спільних заходів, який затверджується керівництвом управління юстиції та відділу культури і туризму.
В бібліотеках ЦБС оформлені книжкові виставки та куточки: «Право і вибір», «Конституція – основний закон Української держави», «Права і обов’язки наших громадян», «Правовій системи України – європейський стандарт», діють тематичні полиці «Спільне законодавство України», «Основи правового захисту інвалідів», «Молоді про права та обов’язки». Оформлені інформаційні стенди «Правова абетка», де розміщена актуальна інформація: «Видача тимчасового посвідчення громадянина України», «Як зареєструвати народження дитини», «Видача паспорта громадянина України особам, що досягли 16-річного віку», «Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь» та інше.
Відповідно до плану Тижня права в бібліотеках Куп’янської ЦБС були організовані різноманітні заходи: інформаційна година «Жінки мають право» (Курилівська-1 сільська бібліотека-філія), бесіда «Вивчайте та поважайте закон» (Кругляківська бібліотека-філія), вікторина «Правовий калейдоскоп» (Новоосинівська бібліотека-філія), інформаційна година «Ти і закон» (Петропавлівська бібліотека-філія), година права «За буквою закону» (Кіндрашівська бібліотечна філія), брейн-ринг «Правова абетка» (Куп’янська центральна районна бібліотека).
В рамках тижня 22 травня 2014 року на базі Куп’янської ЦБ була проведена нарада бібліотечних працівників району. З питаннями «Права громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» та «Соціальний захист інвалідів» виступила начальник Куп’янського міськрайонного управління юстиції Векслер С.В. Вона роздала методичні пам’ятки та буклети правової тематики та відповіла на питання бібліотечних працівників. Про забезпечення інформаційних потреб населення з правових питань бібліотечними закладами району розповіла директор Куп’янської ЦБС Подкопаєва І.М.
На протязі Тижня права надавалась дистанційна правова допомога (online-консультації) населенню через мережу Інтернет.

 

Новини та події

22/09/2020
Далеке ехо війни
Тематична полиця 22/09/2020
Минуле потребує пам’яті…
Тематична полиця 22/09/2020
Моя Сахновщина - окраса України
Цикл масових заходів 20/09/2020
Партизанська слава не згасне
Тематична полиця 20/09/2020
Мужні визволителі отчого краю
Відкритий перегляд літератури 20/09/2020
Пам'ять подвигу
Відкритий перегляд літератури 17/09/2020
Нам не дано забути подвиг земляків
Історична година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16