20/01/2014

Край сонця і натхнення

До Дня Автономної Республіки Крим

20 січня 2014 року у читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшла слайд-оповідь, присвячена Дню Автономної Республіки Крим, який святкується саме сьогодні.
У цей день 1991 року відбувся загальнокримський референдум, на якому більшість кримчан висловились за поновлення автономії Криму.
На захід були запрошені відвідувачі Територіального центру соціального забезпечення Червонозаводського району Харкова, користувачі бібліотеки. Вони здійснили захоплюючу відеоподорож до Криму, краю сонця і натхнення.

 

 

Сьогодні політичний статус Криму – Автономна Республіка у складі України, розташована вона на Кримському півострові, який на заході і півдні омивається водами Чорного, на сході – Азовського морів. У Республіки є і власна символіка – герб та прапор Автономної Республіки Крим.
Крим – дивовижне місце, наче спеціально створене для відпочинку. Цінність його унікальної природи признана на державному рівні. Тут і безкраї степові простори, і обпалені сонцем пагорби Коктебелю, і екзотична реліктова рослинність Південного узбережжя на фоні захоплюючої головної гряди Кримських гір, і дика краса Карадагу, і підземний світ карстових печер.
Крим став домівкою різним народам: войовничим кіммерійцям і скіфам, умілим будівничим грекам, заповзятливим генуезцям, кочівникам татарам. Їхні культури і вірування переплелись взаємно доповнюючи один одного.
Збереглись і численні історичні та культурні пам’ятки і місця, що стали святинями для представників різних релігій.
Про все це, а також багато іншої цікавої інформації про багатовікову історію та легенди Криму йшлося на заході у бібліотеці.

 

Проекти, програми