18/11/2021

Ляльки мотанки. Майстер клас

В рамках роботи Університету третього віку «Протон» був проведений майстер клас з виготовлення ляльок мотанок

Заняття проводила завідуюча сектором основного фонду бібліотеки, майстриня з виготовлення ляльок мотанок Маргарита Мельниченко.
Вона розповіла присутнім про історію українських рушників та вишиванок, які знані у всьому світі, а от про ляльку-мотанку інколи не знають нічого.
Завдяки народним умільцям традиції створення та використання таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки давні родинні обереги українців. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. Всі з цікавістю ознайомились з книжковою виставкою з української народної творчості, вишивки, історії ляльок мотанок.
Слухачі дізнались, що сама назва ляльки - «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену із клаптиків тканини. Кожна така лялька, була та лишається унікальним витвором майстра.
Саме такі унікальні ляльки мотанки і створили на майстер класі слухачі університету. Можливо не все одразу виходило впевнено, але позитив від творчості був дуже великий. Кожний етап майстриня М. Мельниченко супроводжувала розповіддю про символіку процесу створення ляльки, який називають «кутанням».
Слухачі університету були у захваті від власної творчості. Кожен створював свій оберіг самостійно і вкладав у нього позитивні думки та побажання.
В українській культурі мотанка виступає символом родючості, достатку та оберегом для родини. Такі ляльки дуже часто ставали справжніми сімейними реліквіями та передавалися з покоління в покоління. Тому учасники майстер класу подумки обирали місце для своїх мотанок у власній оселі, відправляли фото з майстер класу рідним, чим викликали захопливий подив своїх близьких.
Дякуємо всім, хто долучився до проведення майстер класу.
Тих, хто цікавиться історією народного мистецтва та створенням ляльки мотанки запрошуємо завітати до бібліотеки та на наш сайт, де ви зможете віднайти цікаву літературу та посилання на майстер клас М. Мельниченко на ю-туб каналі.

 

Дивись за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=DergSM3XpB8

 

Новини та події

28/11/2021
Голодомор: помста за свободу
Зустріч-вшанування 26/11/2021
Вчимося. Практикуємо. Спілкуємося
Семінар-практикум 23/11/2021
Критичне мислення або як зайти в інтернет і вийти звідти в адекватному стані
П'яте заняття зі студентами Університету
третього віку ''Протон'' було присвячене
розвитку медіаінформаційної грамотності
студентів. 18/11/2021
Найзнаковіші книги часів Незалежності
Книжкова виставка 18/11/2021
Бібліотека в TikTok
Вебінар 18/11/2021
Ляльки мотанки. Майстер клас
16/11/2021
РТЦ навчає цифровій грамотності
05/11/2021
Літературознавець світового рівня
Книжкова виставка 05/11/2021
Університет третього віку «Протон» працює в бібліотеці
02/11/2021
Тренерки в шоці!
Шалений ажіотаж на курс "Інформаційні технології" змусив нас перетворити одну групу студентів на дві. 31/10/2021
Гвардійці проти інфодемії
Всесвітній тиждень медіаінформаційної грамотності - чудовий привід поговорити про інфодемію та запобігання їй. 26/10/2021
Театральний провокатор

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16