27/08/2021

Ми - усміхнений народ?

Музично-інформаційна година

27 серпня 2021 року, до Дня Незалежності України, в читальній залі ХОУНБ відбулася музично-інформаційна година «Ми - усміхнений народ?».

Незважаючи на гірку історію, українці завжди посміхалися. Навіть після страшних сталінських репресій і Голодомору, й у роки Другої світової війни українці посміхалися. Це помітив відомий американський письменник, Нобелівський лауреат Джон Стейнбек, коли видав у Нью-Йорку (США) свої щоденники з враженнями від повоєнної України. Він писав: «Хоча Київ зруйнований, а Москва - ні, люди в Києві не такі мертвячо понурі, як у Москві. Вони не ходять похилені, а випрямлені, на вулицях чути сміх...».
Більшість дослідників української сміхової культури люблять посилатися на видатного історика Миколу Костомарова, який сказав: «...Загальні страждання народу, тяжке лихоліття, які мусіли українці виносити на своїх плечах, часта потреба самопожертви, нетривкість хатнього добробуту, необхідність рвати раз у раз родинні й громадські зв’язки — виховали в цьому народі свідомість мізерії життя, погорду до земного щастя, насмішкуватий погляд на всі зміни...».
Залишається відповісти на одне — чи ми ще усміхнений народ?
Присутні на заході почули жартівливі українські пісні, подивилися ролики із виступами відомих вітчизняних гумористів, також бібліотекар розповіла цікаві історії про наше рідне місто. А потім усі в гарному настрої продовжили спілкування за «солодким столом».

 

Проекти, програми