01/04/2021

Сміх - справа серйозна

Інформаційно-музична година

Щороку 1 квітня відзначають Міжнародний день сміху. Тож цього дня в Харківській універсальній науковій бібліотеці відбувся захід для для підопічних Територіального центру соціального забезпечення Основ'янського району м. Харків.

Свято має багатовікову історію проте достеменно встановити його походження досить важко. За деякими версіями, традиція першоквітневих розіграшів виникла ще в дохристиянську епоху та пов’язана із вшануванням божества Сміху римлянами, святом жартів в Стародавній Індії, яке відзначали 31 березня, або звичаями давніх ірландців.
За іншою версією, виникнення свята спричинило запровадження в середині XVI століття григоріанського календаря, відповідно до якого початок нового року переносився з 25 березня на 1 січня. Тих людей, які продовжували слідувати стародавньому звичаю та вітати один одного в кінці березня, стали називати «квітневими дурнями» або «першоквітневими рибами», яких досить легко спіймати на гачок, розіграти.
Бібліотекарі підготували для своїх користувачів веселі відеоролики – з анекдотами, гуморесками, жартівливими піснями у виконанні артистів естради.
Завершився захід чаюванням із солодощами.

 

Проекти, програми