24/03/2021

Старий патефон

24 березня 1906 року в Харкові народилася Клавдія Іванівна Шульженко. Цій видатній співачці була присвячена зустріч в онлайн-альтанці для підопічних Московського територіального центру.

Коли батько Клавдії, бухгалтер управління залізниці, починав співати, з усієї вулиці, так і сусідніх теж, підтягувалися слухачі. Ще більше приходило в їхній двір народу, коли Іван Шульженко оголошував, що увечері відбудеться не тільки концерт, але і невеликий спектакль, який розігрували батько з матір’ю, їх син Коля, а також маленька Клава.
Батько мріяв про те, що донька стане співачкою, а вона була без розуму від Віри Холодної та інших акторів німого кіно. Клава вважала, що співати зуміє кожна, співачка, а ось хорошою актрисою можуть стати одиниці.
15 років Клавдія переглянула весь репертуар Харківського українського драматичного театру і присягнулася собі, що через два-три роки обов’язково стане актрисою. Вона мріяла про театр, але батько мало не силоміць привів її за руку до професора консерваторії Микиті Чемизову. Той навчав її музиці, але одного разу не витримав, зітхнув: «Ти щаслива, у тебе голос поставлений від природи, тобі потрібно лише розвивати і вдосконалювати його».
Тоді ж Клавдія вперше усвідомила, що її призначення – співати.
Учасники зустрічі почули цікаву розповідь про життя та творчість Клавдії Шульженко, а також послухали пісні з її репертуару.

 

Проекти, програми