20/03/2019

У Харківській ОУНБ нагороджували переможців конкурсу «ВікіХарківщина 2018»

20 березня 2019 року в бібліотеці відбувся урочистий захід, на якому підбили підсумки конкурсу статей та фотографій в українській Вікіпедії серед бібліотекарів та користувачів бібліотек«ВікіХарківщина 2018».
Конкурс,організований Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою та Громадською організацією «Вікімедіа Україна» при підтримці Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, тривав з 5 по 18 листопада 2018 року.
Метою конкурсу «ВікіХарківщина2018» було поширення та популяризація знань про Харківщину через українську Вікіпедію та актуалізація важливості бібліотек, в яких зберігаються цінні матеріали, що є скарбами історії та культури рідного краю.

 

 

Протягом двох тижнів було започатковано або доповнено 60 статей, а також завантажено 77 фотографій. Більшість учасників, а їх було 35, зареєструвались у Вікіпедії під час вікітренінгів, які проводились в бібліотеках Харківщини протягом вересня–листопада 2018 року.
Учасники писали про населені пункти Харківської області, науковців, митців, письменників та бібліотекарів, життя яких пов’язане з Харківщиною, а також про бібліотеки та музеї краю. Фотографії, представлені на конкурс, стосувалися пам’ятників та пам’яток, населених пунктів, природи Харківщини, а також безпосередньо бібліотек. Змагання відбулися в індивідуальному та колективному заліках у номінаціях «найбільший внесок», «найбільший внесок серед поліпшених статей», та «найбільший внесок за фотографіями». Також відзначені найактивніші бібліотеки конкурсу.
Найбільш активними були працівники Харківської обласної бібліотеки для дітей, Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, Куп’янської центральної районної бібліотеки, Балаклійської центральної районної бібліотеки, Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка.
Деякі учасники конкурсу отримали відразу декілька відзнак – Олена Алексікова з Харківської обласної бібліотеки для дітей (перемогла в індивідуальному заліку в номінації «Найбільший внесок по Харківській області», а також «Найбільший внесок серед поліпшених статей»), Ольга Цимбал, директор Нововодолазької центральної районної бібліотеки посіла друге місце в номінації «Найбільший внесок по Харківській області», а також перше в номінації «Найбільший внесок серед завантажених фотографій». Детальна інформація про номінації та розподіл нагород розміщена на сторінці конкурсу http://wikikharkiv.wikipedia.org.ua/..
Захід розпочався із вступного слова директора Харківської ОУНБ Наталії Іванівни Шостко. Вона розповіла про діяльність бібліотеки за проектом «ВікіХарківщина» та важливість конкурсу серед бібліотек.
Далі учасників привітали представники Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації – заступник начальника Управління Наталія Анатоліївна Плотнік, начальник відділу охорони нерухомої культурної спадщини та музейної справи Олександр Олександрович Костін та головний спеціаліст відділу соціокультурного розвитку, мистецтв та навчальних закладів Анна Анатоліївна Гавриш. Наталія Анатоліївна вручила подяки організаторам та грамоти учасникам конкурсу.
Завідуюча РЦІ «Харківщина» Харківської ОУНБ Лариса Олександрівна Сашкова розповіла про краєзнавчі ресурси на допомогу написанню статей у Вікіпедію. Працівниками РЦІ була підготовлена книжкова виставка краєзнавчих видань, що експонувалася в залі.
Організатори конкурсу, вікіпедисти Сергій Дмитрович Петров та Наталія Олександрівна Ластовець розповіли про перебіг та статистику конкурсу, назвали позитивні моменти та труднощі при оцінюванні внеску учасників.
Активні учасники конкурсу, Цимбал Ольга Іванівна (директор Нововодолазької ЦБС), Скриннік Тетяна Іванівна (завідуюча організаційно-методичним відділом Вовчанської ЦБС), Загревська Cвітлана Миколаївна (головний бібліотекар ХОДБ) розповіли про мотиви та враження від участі у конкурсі.
«Родзинкою» заходу були виступи тренерів-вікіпедистів, представників громадської організації «Вікімедія Україна» у Харківській області Сергія Дмитровича Петрова та В’ячеслава Євгеновича Мамона. Вони розповіли про свій досвід редагування Вікіпедії та громадської діяльності, навели цікаві факти та майже анекдотичні приклади правок у вільній енциклопедії, поділилися планами, та запросили взяти участь у конкурсах цього року. Зокрема, це конкурс «ВікіХарківщина 2019», що має на меті залучити ще більше учасників до редагування краєзнавчих статей в українській Вікіпедії.
Нагородження дипломами та подяками від «Вікімедіа» переможців та учасників було не менш цікавим та емоційним. Учасники конкурсу отримали різноманітні пам’ятні сувеніри із емблемою енциклопедії – чашки, термокружки, сумки, ручки, значки. Серед призів були навіть фотокартини та сертифікати інтернет-магазину.

 

Проекти, програми