01/11/2018

Вікі-вишкіл

1 листопада 2018 року досвідчені редактори Вікіпедії ділилися знаннями із бібліотекарями Харківської області.
Навчання проходило в рамках проекту «ВікіХарківщина2018» - конкурсу статей та фотографій в українській Вікіпедії серед бібліотекарів та користувачів бібліотек, який відбудеться з 5 по 18 листопада 2018 року.

 

 

Співробітники бібліотек Харківської області вчилися створювати статті у Вікіпедії. Віківишкіл для них провели вікіпедисти Наталія Ластовець, Сергій Петров та Антон Сафронов.
Метою конкурсу «ВікіХарківщина2018» є поширення та популяризація знань про Харківщину через українську Вікіпедію та актуалізація важливості бібліотек, в яких зберігається цінні матеріали, що є скарбами історії та культури рідного краю.
Конкурс організований Управлінням культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою та Громадською організацією «Вікімедіа Україна».
У рамках підготовки до конкурсу на Харківщині проводиться серія навчальних тренінгів з редагування Вікіпедії для співробітників бібліотек та їх користувачів, музейних працівників та краєзнавців. На базі бібліотек вже відбулися тренінги у містах Ізюм, Чугуїв, Красноград, Дергачі, Первомайський та Куп’янськ, а також низка тренінгів у м. Харків.
Участь у конкурсі можуть взяти співробітники та користувачі бібліотек. Під час конкурсу його учасники можуть створювати нові чи доповнювати вже наявні статті про населені пункти, адміністративні одиниці, географічні об’єкти, пам’ятки історико-культурної спадщини та природи, важливі установи, організації та підприємства Харківської області, а також про відомих осіб, життя та діяльність яких пов’язана із Харківщиною.
Крім того, учасники можуть завантажувати фотографії адміністративних, культурно-освітніх об’єктів, об’єктів соціальної сфери, пам’яток культурної спадщини та природи міст і сіл Харківської області, а також відомих людей, творчих колективів, місцевих свят та заходів краю. Ці фотографії мають бути зроблені і учасниками особисто і не порушувати авторських прав. Статті мають відповідати критеріями значимості у Вікіпедії, базуватись на надійних джерелах інформації і посилатись на них, не порушувати авторське право (плагіату), а також дотримуватись нейтральної точки зору й не містити оригінальних досліджень чи непідтвердженої у джерелах інформації. Саме про це детально розповідають на вікі-вишколах.
Переможці конкурсу отримують призи із символікою Вікіпедії та відзнаки від Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
Запрошуємо громадян до нашої бібліотеки взяти участь у конкурсі!
Деталі конкурсу на нашому сайті http://library.kharkov.ua/metodistam/konkurs/?d=6 та на сайті конкурсу: http://wikikharkiv.wikipedia.org.ua/

 

Проекти, програми