27/05/2011

Щиро вітаємо Російських колег зі святом!

27 травня відзначається Всеросійський день бібліотек.

Це не тільки професійне свято російських колег, це свято всіх, хто має відношення до книг і читання.

Всеросійський день бібліотек встановлено указом Президента РФ Борисом Єльциним від 27 травня 1995 року ''Про встановлення загальноросійського дня бібліотек''. Ця дата приурочена до дня заснування в 1795 році першої державної публічної бібліотеки Росії - Імператорської публічної бібліотеки, нині Російської національної бібліотеки.

 

 

Саме 27 травня 1795 року Указом імператриці Катерини II була створена Імператорська публічна бібліотека і національне книгосховище. Тоді ж Катерина II найвищим велінням схвалила представлений архітектором Е.Соколовым проект будівлі бібліотеки, будівництво якої почалося в червні 1795 року. Це була перше в Росії споруда, призначена саме для бібліотеки. Формування фондів бібліотеки почалося одночасно з будівництвом будівлі. У цьому ж 1795 році за наказом імператриці, з Варшави, була доставлена колекція книг братів Залуських, а трохи пізніше надійшло знамените рукописне зібрання чиновника російського посольства в Парижі П.Дубровського. Саме з цього зібрання у 1805 році в бібліотеці виникло особливе сховище - депо манускриптів.

Сьогоднішні бібліотеки - не тільки сховища книг. Це справжні культурні центри з регулярними освітніми заходами і постійно діючими тематичними виставками.
Бібліотеки Харківщини активно і плідно співпрацюють з колегами з Росії в галузі створення, обміну і використання електронних ресурсів на базі сучасних технологій. Проводяться щорічні конференції і наради бібліотечно-інформаційних та інших професійних асоціацій та об'єднань присвячених актуальним питанням бібліотечної справи..
Низка заходів, присвячених Всеросійському дню бібліотек, відбулась у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці на знак поваги та прихильності до російських колег.
З 23 по 31 травня у відділі виробничої та сільськогосподарської літератури розгорнуто книжково-ілюстративну виставку „Библиотека – аптека для души”.

26 травня об 11 годині пройшла презентація книжкового фонду за межами бібліотеки «Дружба народів – дружба бібліотек»
На виставках представлена література з історії, мистецтва, архітектури, законодавства України та Росії.
Заходи проводились з метою залучення суспільства до читання книг і усвідомлення ролі книги в житті кожної людини.

 

Проекти, програми