20/10/2017

Основи редагування Вікіпедії

Тренінг для працівників сфери культури

20 жовтня 2017 року відбувся тренінг з основ редагування Вікіпедії для працівників Управління культури та туризму Харківської ОДА та Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини.

 

 

Тренінг провів координатор у Харківській області Сергій Петров в рамках проектів «Вікі-Харківщина» (написання статей про край) та «БоГеМа» (співпраця із закладами культури). На тренінгу слухачі дізналися, що опублікувати статтю до Вікіпедії не дуже складно за допомогою наявних інструментів. Проте існують певні правила, вимоги до змісту тексту, питання авторських прав та підтвердження інформації за допомогою джерел, тому іноді виникають спірні питання.
Існування Вікіпедії підтримує «Фонд Вікімедіа», відгалуження якого існують в різних країнах, в тому числі в Україні. Активні вікіпедисти проводять різноманітну діяльність з популяризації і розвитку Вікіпедії, слідкують за дотриманням правил написання статей. Це майстер-класи з редагування Вікіпедії (віківишколи), проведення конкурсів (наприклад, «Вікі любить пам’ятки» (http://wikilovesmonuments.org.ua/)) та ін.
Працівники Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини провадять роботу із обліку і вивчення об’єктів Державного реєстру нерухомих пам’яток України, розташованих на території Харківської області. За даними сайту Центру (http://www.spadschina.kh.ua) в області на державному обліку перебуває 9449 пам’яток культурної спадщини, з них: 6895 пам’яток археології (553 комплекси, в які входять 6467 пам’яток та 428 окремих пам’яток), 2475 пам’яток історії (31 комплекс, в який входять 781 пам’ятка та 1694 окремих пам’яток), 77 пам’яток монументального мистецтва (2 комплекси, в які входять 17 пам’яток та 60 окремих пам’яток), 1 пам’ятка археології та історії, 1 пам’ятка історії та монументального мистецтва. Тому інформація та знання працівників Центру стануть в нагоді при написанні та поліпшенні статей у Вікіпедії про наш край.

 

Проекти, програми