08/06/2017

Ресурси і послуги публічної бібліотеки в умовах об’єднаних територіальних громад

Засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС

8 червня 2017 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС за темою «Ресурси і послуги публічної бібліотеки в умовах об’єднаних територіальних громад».

 

 

Сьогодні, коли активно впроваджується реформа децентралізації, увага, здебільшого, зосереджується на процесі об’єднання територіальних громад, реорганізації в освітній та медичній сферах, сфері надання адміністративних послуг тощо. Поряд з цим менш висвітленими залишається чимало питань, які стосуються роботи інших галузей, зокрема культури. Децентралізація створює нові виклики і ризики для публічних бібліотек, впливає як на їх внутрішню організацію, так і організацію надання бібліотечних послуг, тому нині тема діяльності бібліотек в умовах децентралізації є як ніколи актуальною та важливою.
Засідання клубу привітальним словом відкрила директор Харківської ОУНБ Н.І. Шостко.
Про роботу обласного науково-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культури розповіла методист ОНМЦ Олейник О.В.
Медведська М.С., заступник директора з менеджменту та проблемно-аналітичних питань Харківської ОБЮ, поділилася підсумками Всеукраїнського семінару «Вплив децентралізації влади на розвиток бібліотек України для молоді, юнацтва».
Завідувач сектором інновацій та прогнозування Харківської ОБД Лупіцька В.М. ознайомила директорів з планами стосовно соціального партнерства бібліотек та органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.
Важливим питанням на сьогодні є впровадження в практику роботи публічних бібліотек Універсальної десяткової класифікації, замість ББК. Актуальність теми вмотивована тим, що в умовах сучасних соціополітичних та економічних реалій використання еталонних таблиць ББК бібліотеками України є неможливим. Про теоретичні основи УДК, методику індексування документів за УДК розповіла Л.М. Федотова, заступник директора з наукової роботи Харківської ОУНБ.
Бакаєва Г.В., завідуюча науково-методичним відділом Харківської ОУНБ, розповіла про особливості роботи з електронною системою звітності бібліотек ЕСМАР, вказала на помилки та як їх уникнути.
Ручка В.С., методист науково-методичного відділу Харківської ОУНБ, познайомила учасників семінару з підсумками обласного конкурсу серед публічних бібліотек Харківської області на кращу краєзнавчу роботу «Ваш гід бібліотека».
Сьогодні всю інформацію ми отримуємо через медіа, які є основним засобом впливу і маніпуляції. Тому в сучасному світі дуже важливо вміти розібратися що правда, а що ні, навчитися критично мислити, декодувати медіатексти. Зубренко О.В., бібліотекар відділу технічної та сільськогосподарської літератури Харківської ОУНБ, поділилася деякими фактами стосовно медіа, способами розкриття правди та запропонувала бібліотекам свою допомогу в цій роботі.
Методист Харківської ОУНБ Самойлова М.М. наголосила про значимість бібліотек в наповненні української Вікіпедії та важливість цієї роботи для розвитку країни.
Інноваціями та досягненнями, проектною діяльністю з колегами поділилися директор Сахновщинської ЦБС Сініченко Л.В. та директор Первомайської міської ЦБС Захватова Т.В.
У програмі засідання керівних кадрів бібліотек області було розглянуто багато питань, які турбують бібліотечну спільноту Харківщини. Присутні жваво обговорювали проблемні питання та ділилися власним досвідом у їх вирішенні.
Під час проведення засідання клубу експонувалися виставки літератури «Весь мир вкусов», «Свято дитинства», «Герої, які хотіли жити», «Італія – країна натхнення», «Молоді письменники Слобожанщини», «Врачи, ставшие писателями: целители душ и тел.»; виставки-експозиції «Ремонт – это просто: если знать как делать», «Дружелюбные ж-ж-жучки».

 

Проекти, програми