06/05/2011

Літературно-художня композиція Шляхами мудрості і слави

Присвячена поезії воєнних років.

5 травня 2011 року у читальному залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки було представлено літературно-художню композицію „Шляхами мудрості і слави” із циклу заходів до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років, які проходять цими днями у бібліотеці. Присвячена вона була поезії воєнних років.

 

 

Сьогодні ми згадуємо про тих, хто поліг на фронтах Великої Вітчизняної, хто пройшов її з першого до останнього дня, хто вистояв у смертельних битвах, подолав і розгромив страшного і сильного ворога.
У важкі роки війни перед лицем грізних подій наша література була гарячим оборонним цехом. Художнє слово стало дієвою зброєю у боротьбі. Відчуття живої причетності до народного подвигу окриляло і згуртовувало воєдино письменників різних поколінь і досвіду. Кращі твори живуть і донині, відтворюючи безсмертний подвиг народу. Вони проникнуті вірою у людину, вірою у перемогу.
Бойовий дух поезії знайшов своє яскраве втілення у творчості Олексія Суркова, Костянтина Симонова, Юлії Друніної, Павла Антокольського і багатьох інших поетів, чиї вірші читались у перервах між атаками – на передовій і у глибокому тилу.
Не залишили вони байдужими і нікого із присутніх на заході: ні сивочолих ветеранів та літніх людей, ані зовсім молодих, хто про страхіття тієї війни знають лише із розповідей, книжок та кінофільмів.
Особлива тема – жінка і війна. На найстрашнішій війні ХХ сторіччя жінці довелося стати солдатом. „Не жіноча це доля – вбивати”, - скаже одна із учасниць Великої Вітчизняної. Але жінка вбивала. Вона вбивала ворога, який з небаченою жорстокістю вторгся на її землю, її дім, її дітей. Вона вбивала, захищаючи життя.
Жінки-поети... Війна увійшла у їх життя по-різному: 52-річна Анна Ахматова і 30-річна Ольга Берггольц – поетичний та суворий нерв блокадного Ленінграду. У тяжкі воєнні роки мріє про звільнену землю селянська дочка Соломія Нерис. На фронт іде 17-річна Юлія Друніна, стає медсестрою Вероніка Тушнова. Наші жінки – солдати та поети. Їх слово теж було зброєю.
Та найбільш незахищеними на війні були діти.
Діти війни. Вони зустріли її - хтось зовсім крихітним, хтось підлітком, хтось на порозі юності.
Сини полків, юні партизани, розвідники, звільнені з полону, сироти. На їх плечі лягли усі тяготи війни і вони не по-дитячому мужньо розділили їх разом із дорослими.
Захід супроводжувався відеопереглядом унікальних кадрів воєнної кінохроніки, Параду Перемоги на Красній площі у травні 1945 року, фотографій воєнних років. Звучали вірші та пісні Великої Вітчизняної, повоєнні та сучасні.
Увазі присутніх були запропоновані книжкові виставки, розгорнуті у бібліотеці в рамках святкових заходів, присвячених Дню Перемоги.
На завершення ведучі поздоровили усіх з Днем Великої Перемоги і вручили ветеранам та „дітям війни” невеликі подарунки.

 

Новини та події

15/10/2020
Хто вони – герої картини Іллі Рєпіна
«Запорожці пишуть листа турецькому
султану»

Зустрічі в «Бібліотечній онлайн
альтанці» 09/10/2020
Мистецтво бачити красу
Книжкова виставка 06/10/2020
Організаційно-методична робота: складові успіху в умовах викликів сучасності
Школа методиста 01/10/2020
Тут все історією дихає, тут пам’ять народу живе
Віртуальна книжкова виставка 25/09/2020
Робота в персональному кабінеті бібліотеки з оцінювання книг за державною програмою поповнення бібліотечних фондів.
Онлайн консультація 18/09/2020
Ми в цьому місті живемо...
Віртуальна книжкова виставка 15/09/2020
Ліси – багатство та окраса Землі
09/09/2020
Чи можна лікуватись кольором? Що таке кольоротерапія?
Так звучала тема нашого спілкування в бібліотечній онлайн альтанці. 02/09/2020
Бібліотечна альтанка збирає друзів.
Вчиться любити себе 2. Продовження. 26/08/2020
«З Україною у серці»
До Дня Незалежності України 25/08/2020
Мандруємо сторінками підручників з інформатики
19/08/2020
Усе моє, все зветься Україна
Презентація

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16