09/06/2016

Публічна бібліотека в реаліях реформи місцевого самоврядування

Засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС

9 червня 2016 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС за темою «Публічна бібліотека в реаліях реформи місцевого самоврядування».

 

 

Одним із критеріїв визначення спроможної територіальної громади є її здатність забезпечити належний рівень надання послуг у сфері культури.
На засіданні клубу розглядалися цілі та завдання, якими необхідно буде керуватися у процесі організації надання бібліотечних послуг населенню в новостворених об’єднаних територіальних громадах.
Нікому не секрет, що гряде вітер змін. Децентралізація гостро торкається існування бібліотек, хоча ніхто ще й досі не знає як воно буде, а в повітрі витають лише догадки, страх та неминучість змін. Зрозуміло, що бібліотеки вже не будуть працювати так, як працювали раніше, і видатків від держави вже не буде як таких, і бібліотеки будуть змушені самостійно “заробляти” собі на книжку. Більшості сучасних, активних і прогресивних бібліотек цього звичайно не страшиться, тому що вже давно залучають додаткові кошти завдяки фандрейзинговій, проектній діяльності, налагодженню партнерства, тощо. А от як будуть функціонувати інші бібліотеки… На це питання намагалися знайти відповідь директори ЦБС Харківської області під час засідання клубу.
Засідання клубу привітальним словом відкрила директор Харківської ОУНБ Н.І.Шостко.
З 2016 року всі керівники державних і комунальних закладів культури призначаються на посади шляхом укладення з ними контракту строком на п’ять років за результатами конкурсу. На засідання була запрошена спеціальна гостя - завідуюча юридичним відділом Харківського обкому профспілок працівників культури Юшиній Н.В., яка дала пояснення до Закону та розповіла алгоритм дії директорів при введенні контрактної форми роботи.
Заступник директора з наукової діяльності Харківської ОБД Драган Р.А. у своїй доповіді «Правові механізми діяльності дитячих бібліотек в умовах децентралізації», надав поради, як забезпечити повноцінне обслуговування дітей в умовах децентралізації
Практичним досвідом проходження конкурсу на посаду директора бібліотеки поділилася директор Харківської ОБЮ Жарова М.В.
Завжди актуальним і важливим залишається питання організації бібліотечних фондів. З темою «Правові аспекти організації бібліотечних фондів» для директорів виступила Студенікіна Г.В., завідуюча відділом комплектування Харківської ОУНБ.
Про роль бібліотек в інформаційній підтримці розвитку туризму розповіла В.Д.Холодок, директор Харківського організаційно-методичного центру туризму.
У програмі засідання керівних кадрів бібліотек області було розглянуто багато питань, які турбують бібліотечну спільноту Харківщини. Присутні жваво обговорювали проблемні питання та ділилися власним досвідом у їх вирішенні та дійшли висновку, що бібліотечні працівники мають не шукати в реорганізації бібліотек негативу, а приймати нові виклики, бути вмотивованими на зміни, модернізацію бібліотек, створення комфортного середовища для жителів громади. Адже рух до позитивного – головна стратегія розвитку.
Під час проведення засідання клубу експонувалися виставки-експозиції «Очитки – чудове оздоблення садового ландшафту», «Уют в доме – гармония в душе»; виставки літератури «Харківщина туристична», «Харків, який ми любимо» та інші.

 

Новини та події

06/10/2021
Безпечний онлайн для пенсіонерів
Зустріч Регіонального тренінгового центру з підопічними Територіального центру соціального обслуговування населення Московського району м. Харкова 01/10/2021
Серце, зігріте добром
Музична година 30/09/2021
Від року до класики
Книжково-ілюстративна виставка 26/09/2021
Вижити в соціальних медіа
''Ми виживали як могли'', – могли б
сказати учасники тренінгу-квесту від
''Майстерні медійної грамотності'', який
ми влаштували для гвардійців
Національної гвардії України 26 вересня. 22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!
Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова 13/09/2021
Бенефіс яблука
05/09/2021
З Україною в серці
До Дня Незалежності України 02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 27/08/2021
Ми - усміхнений народ?
Музично-інформаційна година 19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток
Вебінар 10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль
Виставка-експозиція 09/08/2021
Застілля
Інформаційна година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16