09/06/2016

Публічна бібліотека в реаліях реформи місцевого самоврядування

Засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС

9 червня 2016 року на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання обласного клубу професійного і творчого спілкування директорів ЦБС за темою «Публічна бібліотека в реаліях реформи місцевого самоврядування».

 

 

Одним із критеріїв визначення спроможної територіальної громади є її здатність забезпечити належний рівень надання послуг у сфері культури.
На засіданні клубу розглядалися цілі та завдання, якими необхідно буде керуватися у процесі організації надання бібліотечних послуг населенню в новостворених об’єднаних територіальних громадах.
Нікому не секрет, що гряде вітер змін. Децентралізація гостро торкається існування бібліотек, хоча ніхто ще й досі не знає як воно буде, а в повітрі витають лише догадки, страх та неминучість змін. Зрозуміло, що бібліотеки вже не будуть працювати так, як працювали раніше, і видатків від держави вже не буде як таких, і бібліотеки будуть змушені самостійно “заробляти” собі на книжку. Більшості сучасних, активних і прогресивних бібліотек цього звичайно не страшиться, тому що вже давно залучають додаткові кошти завдяки фандрейзинговій, проектній діяльності, налагодженню партнерства, тощо. А от як будуть функціонувати інші бібліотеки… На це питання намагалися знайти відповідь директори ЦБС Харківської області під час засідання клубу.
Засідання клубу привітальним словом відкрила директор Харківської ОУНБ Н.І.Шостко.
З 2016 року всі керівники державних і комунальних закладів культури призначаються на посади шляхом укладення з ними контракту строком на п’ять років за результатами конкурсу. На засідання була запрошена спеціальна гостя - завідуюча юридичним відділом Харківського обкому профспілок працівників культури Юшиній Н.В., яка дала пояснення до Закону та розповіла алгоритм дії директорів при введенні контрактної форми роботи.
Заступник директора з наукової діяльності Харківської ОБД Драган Р.А. у своїй доповіді «Правові механізми діяльності дитячих бібліотек в умовах децентралізації», надав поради, як забезпечити повноцінне обслуговування дітей в умовах децентралізації
Практичним досвідом проходження конкурсу на посаду директора бібліотеки поділилася директор Харківської ОБЮ Жарова М.В.
Завжди актуальним і важливим залишається питання організації бібліотечних фондів. З темою «Правові аспекти організації бібліотечних фондів» для директорів виступила Студенікіна Г.В., завідуюча відділом комплектування Харківської ОУНБ.
Про роль бібліотек в інформаційній підтримці розвитку туризму розповіла В.Д.Холодок, директор Харківського організаційно-методичного центру туризму.
У програмі засідання керівних кадрів бібліотек області було розглянуто багато питань, які турбують бібліотечну спільноту Харківщини. Присутні жваво обговорювали проблемні питання та ділилися власним досвідом у їх вирішенні та дійшли висновку, що бібліотечні працівники мають не шукати в реорганізації бібліотек негативу, а приймати нові виклики, бути вмотивованими на зміни, модернізацію бібліотек, створення комфортного середовища для жителів громади. Адже рух до позитивного – головна стратегія розвитку.
Під час проведення засідання клубу експонувалися виставки-експозиції «Очитки – чудове оздоблення садового ландшафту», «Уют в доме – гармония в душе»; виставки літератури «Харківщина туристична», «Харків, який ми любимо» та інші.

 

Проекти, програми