20/11/2012
„Зроблено в СРСР. Золоті сторінки телебачення”
Інформаційна година
20 листопада 2012 року у читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшла інформаційна година „Зроблено в СРСР. Золоті сторінки телебачення”, присвячена Всесвітньому дню телебачення.
Всесвітній день телебачення було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН на честь дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму в Організації Об'єднаних Націй і відзначається 21 листопада.
З давніх давен людство мріяло про передачу зображення на відстані. Усі ми знаємо казки і легенди про чарівні дзеркала, тарілочки з яблучками і таке інше. Але минуло не одне століття, перш ніж ця мрія здійснилась.
Перші телевізори, придатні для масового виробництва, з’явились у 30-х роках минулого століття. Однак цьому передувало кілька десятиріч наполегливих досліджень і безліч геніальних відкриттів.
Стрімкий розвиток телебачення у другій половині 20 сторіччя привів до того, що вже виросло кілька поколінь людей, які не уявляють себе без телевізора. Самі ж телевізори вже перестали сприйматись як „ящики”, бо з’явились пласкі LCD і плазмові моделі.
Телебачення стало нормою життя.
На захід, який пройшов у Харківській ОУНБ, були запрошені підопічні Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, самотніх та непрацездатних громадян Червонозаводського району. Його ведучі розгорнули одну із „золотих” сторінок радянського телебачення.
Приходять нові герої, стають модними інші типажі, але рідні обличчя із старих кінофільмів залишаються у нашій пам’яті і згадки про них пронизують теплом. До таких героїв можна віднести цигана Будулая, пригодам якого було присвячено шестисерійний фільм „Циган”, який вийшов на радянські екрани у 1979-му році. Коли його показували по телебаченню вулиці наче вимирали. За Будулая переживала уся країна.
Саме про кінострічку „Циган” та про виконавця головної ролі Будулая актора Михая Волонтира йшлося на зустрічі у бібліотеці.
Учасники заходу прослухали історію створення фільму, про нелегкий життєвий та творчий шлях улюбленого актора, переглянули кадри із телефільму „Циган”, а також документальний фільм „Сделано в СССР. Золотой век телевидения”.