21/12/2015

Бібліотеки та поліція... Поліція та бібліотеки...

В голові взагалі не вкладається як можуть бути пов’язані між собою ці дві різні сфери! Ну добре, поліція потрібна всім і кожному! Але що може зробити бібліотека для поліції? Виявляється, що таки може! І це нам довів триденний тренінг в рамках проекту “Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції”!
Проект «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції» виконується IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обміні) в партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Бюро з міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності Держдепартаменту США (INL).
Він має на меті вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами, для яких вона працює і яких має захищати.
До участі у проекті від м. Харків були запрошені: Харківська обласна універсальна наукова бібліотека, Центральна міська бібліотека ім. В.Г. Бєлінського та 4 бібліотеки-філії ЦБС Дзержинського району Харкова.

 

 

В рамках першого етапу проекту для представників цих бібліотек та бібліотек м. Дніпропетровськ в період з 14 по 16 грудня 2015 року було проведено триденний тренінг на базі Національної парламентської бібліотеки України, на якому учасники дізналися про реформу та її впровадження.
В рамках живої бібліотеки вони мали можливість поспілкуватися з представниками патрульної поліції, задати їм свої питання.
Дуже цікавим і корисним став виступ викладача кафедри адміністративного права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, доктора юридичних наук, заслуженого юриста України, консультанта Верховного суду України Берлача Анатолія Івановича. Разом з ним учасники провели так звану театралізовану рольову гру, змоделювали проблемні ситуації. Бібліотекарі побували на місці постраждалого чи винуватця, або, навіть, поліцейського. Ця гра викликала жваве обговорення і бурю емоцій.
На третій день учасників навчали, як залучити аудиторію на заходи та познайомили з основною місією бібліотекарів в рамках проекту – місією фасилітатора (людина, яка забезпечує успішну груповую комунікацію).
Наступний етап проекту – проведення 5 заходів різноманітної тематики за участі представників нової поліції та влади! Тому всі, хто небайдужий до долі країни і хоче якнайбільше дізнатися про реформу нової поліції, може взяти участь в заходах Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки!
Деталі та графік їх проведення з’являться уже після Нового року! Слідкуйте за нашими оновленнями!

 

Проекти, програми