07/11/2012

„Назад до СРСР”

Інформаційно-музична година

7 листопада (25 жовтня за старим стилем) 1917 року у Росії відбулась Жовтнева революція – одна із найбільших політичних подій ХХ сторіччя, що вплинула на подальший його хід. Ми не будемо сьогодні проводити історичні дослідження і давати оцінку Великій Жовтневій соціалістичній революції. Ми просто зробимо спробу повернутися років на 30 – 40 назад і згадати...
7 листопада 2012 року у читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась інформаційно-музична година „Назад до СРСР”.

 

 

На захід були запрошені підопічні Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, самотніх та непрацездатних громадян Червонозаводського району, слухачі тренінгу бібліотечних працівників, що проходить цими днями у бібліотеці та усі бажаючі.
Кажуть, усі ми родом із дитинства, а дитинство і молодість вже не одного покоління наших людей пройшло в колишньому Радянському Союзі. Змінилась епоха, а разом з нею змінились і ми, народжені та виховані в СРСР. Тож з великим задоволенням і трішечки з сумом поринули у спогади люди старшого покоління. А молодь поглянула на зовсім інше, радянське життя.
Історичний екскурс у минуле: літні люди підхоплюють Гімн Радянського Союзу, звуки якого линуть із динаміка, а на екрані – досягнення і звершення радянської епохи – Донбас, Дніпрогес, Магнітка, нафтопровід „Дружба”, БАМ ...
На дозвіллі: улюблені телепередачі – програма „Время”, з чарівною мелодією, яка супроводжувала короткий прогноз погоди (цю музику знала вся країна); „В мире животних”, з неповторною розмовною манерою її ведучого Миколи Дроздова; „Утренняя почта” – одна із найпопулярніших музичних передач на Радянському ТБ; „От всей души”, з незрівнянною Валентиною Леонтьєвою. А ще були: „Очевидное- невероятное”, „Клуб кинопутешественников”, „Кінопанорама”, „Кабачок 13 стульев”, „А ну-ка, девушки”, „Голубые огоньки” і звичайно КВК.
Спогади, спогади ... Яке кіно дивились, яку музику слухали, які пісні співали, чим захоплювались, як взагалі, жили...
СРСР не стало багато років тому. Та й досі ведуться суперечки: чи краще жилося у Радянському Союзі. У нас у всіх були свої радощі і жаль, злети і падіння, перемоги і поразки, як і у країни, в якій ми жили. Але це – наша історія, це – наше життя.

 

Проекти, програми