24/09/2015

Комунікаційна культура сучасного методиста

23-24 вересня 2015 року у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся дводенний обласний семінар для методистів публічних бібліотек м. Харкова та Харківської області за темою «Комунікаційна культура сучасного методиста».
В рамках семінару обговорювалися такі тематичні напрямки: організаційні та правові питання роботи бібліотек, новини у законодавстві, звітність бібліотек, медіаграмотність бібліотекарів та користувачів, краєзнавча та бібліографічна робота, організація професійної діяльності з використанням нових інформаційних технологій, актуальні напрямки діяльності бібліотек.

 

 

Розпочала семінар директор ХОУНБ Н. І. Шостко з обговорення в режимі запитання-відповідь актуальних питань організації роботи бібліотек.
Заступник директора ХОУНБ з наукової роботи Л. М. Федотова роз’яснила значення для бібліотек низки прийнятих законів про декомунізацію, Закону України «Про захист суспільної моралі».
Завідуюча науково-методичним відділом обласної бібліотеки Г. В. Бакаєва виступила з доповідями щодо нестаціонарного обслуговування, планування роботи, звітності бібліотек. Про аналіз та перевірку статистичних таблиць в електронній базі звітності бібліотек ЕСМАР розповіла методист М. М. Григор’єва.
Практичній медіаграмотності, тобто критично мислити та аналізувати повідомлення ЗМІ, навчали слухачів семінару: завідуюча відділу міського абонементу Н. Б. Кононенко, методист науково-методичного відділу В. С. Ручка, бібліотекар відділу технічної і сільськогосподарської літератури О. В. Зубренко.
Головний методист НМВ ХОУНБ та тренер Регіонального тренінгового центру Н. М. Грачова розповіла про актуальні напрями роботи бібліотек – «Реалізація виборчих прав громадян, надання інформації виборцям» та «Робота бібліотек з внутрішньо переміщеними особами».
Шляхи використання нових інформаційних технологій у роботі методиста окреслила у своїй доповіді «Роль методиста в професійному розвитку бібліотечних працівників за допомогою сервісів Web 2.0» методист НМВ В. С. Ручка.
Питання та типові помилки в організації краєзнавчої та бібліографічної роботи бібліотек висвітлила у своєму виступі завідуюча Регіональним інформаційним центром «Харківщина» ХОУНБ Л. О. Сашкова. Про можливості використання нових технологій у краєзнавчій роботі розповіла методист НМВ М. М. Григор’єва в доповіді «Вікі-Харківщина: створення статей про край у Вікіпедії».
Важливим у порядку денному був обмін досвідом присутніх на семінарі. Методисти розповіли про особливості роботи своїх бібліотек з певних напрямів, поділилися секретами їх успішності серед читачів. Розглядалися такі теми:
«Досвід організації внутрішньобібліотечної роботи бібліотеки» (К. А. Горбацевич, провідний методист Лозівської районної ЦБС);
«Інноваційні форми роботи в бібліотеці» (З. М. Новикова, провідний методист Дергачівської ЦБС);
«Робота бібліотек району з внутрішньо переміщеними особами» (Л. М. Литус, методист Зачепилівської ЦБС);
«Національно-патріотичне виховання населення» (Ю. Д. Копійка, провідний методист Ізюмської ЦБС);
«Роль бібліотек в умовах розвитку Інтернет-технологій» (О. І. Цимбал, методист Нововодолазької ЦБС);
«Краєзнавчі видання Перовомайської міської центральної бібліотеки» (Л. Ф. Чередниченко, методист Первомайської міської ЦБС).
Також на семінарі було вручено сертифікати за участь у Фотофлешмобі «Літо на книжкових островах», що проводився у соціальній мережі Facebook влітку. Присутнім було продемонстровано відеоролик, зроблений з фотографій учасників. Переглянути фото можна у Facebook за тегом #літовбібліотеці або на сторінці https://www.facebook.com/metodist.online.
Усього у семінарі взяли участь 35 осіб.

 

Новини та події

06/10/2021
Безпечний онлайн для пенсіонерів
Зустріч Регіонального тренінгового центру з підопічними Територіального центру соціального обслуговування населення Московського району м. Харкова 01/10/2021
Серце, зігріте добром
Музична година 30/09/2021
Від року до класики
Книжково-ілюстративна виставка 26/09/2021
Вижити в соціальних медіа
''Ми виживали як могли'', – могли б
сказати учасники тренінгу-квесту від
''Майстерні медійної грамотності'', який
ми влаштували для гвардійців
Національної гвардії України 26 вересня. 22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!
Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова 13/09/2021
Бенефіс яблука
05/09/2021
З Україною в серці
До Дня Незалежності України 02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л
Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку! 27/08/2021
Ми - усміхнений народ?
Музично-інформаційна година 19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток
Вебінар 10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль
Виставка-експозиція 09/08/2021
Застілля
Інформаційна година

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2021   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16