18/09/2012
„Щедра осінь”
Книжкові виставки та відкритий перегляд літератури
Впродовж вересня відділ сільськогосподарської та технічної літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки презентує видання для городників, садівників та любителів „тихого полювання” – грибників.
У кожного з нас від народження живе невідбутна тяга до землі, бо вона дає нам не тільки їжу, але й дарує велику радість, що дозволяє пожинати плоди своєї праці. Щасливчик, хто має бодай невелику присадибну ділянку, намагається облагородити її своїм трудом. Але мало просто ретельно доглядати за землею – необхідно мати солідний об’єм знань. Тільки у цьому випадку і городник, і садівник отримає задоволення і вагому прибавку до свого столу.
А коли настає осінь, спіши, городнику, садівнику, зібрати врожай у повній мірі! „Зима спитає, що осінь припасла” – наставляє народна мудрість. А припасла осінь і картоплю, і коренеплоди, і капусту, і гарбузові плоди, і яблука, і груші, і багато інших овочів і фруктів. Тільки треба знати, коли і як все це зібрати, як правильно підготувати сховище і зберегти результати своїх зусиль.
Про все це, а також найнеобхідніші і конкретні поради по правильному вибору земельної ділянки, ефективному обробітку землі, внесенні добрив, поливу та агротехніки вирощування різних культур, про їх біологічні властивості, будову і розмноження, боротьбу зі шкідниками, доглядом за городніми рослинами і садом ви, шановні читачі, знайдете у виданнях, що зберігаються у фонді Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки та ознайомившись із книжковою виставкою, розгорнутою у відділі сільськогосподарської та технічної літератури.
Тут представлено найсучасніші довідники та енциклопедії, такі як: „Большая книга садовода і огородника” за редакцією О. Ганічкіної, довідник „Овощи Украины” та „Энциклопедия овощевода” доктора сільськогосподарських наук, професора О. Болотських, універсальна енциклопедія „Ваш огород” за редакцією А. Биховця та багато інших. На полицях бібліотеки ви знайдете численні періодичні видання та книжки, що стануть у нагоді для садівників, овочівників-любителів, професіоналів, фермерів, а також можуть бути використані у якості навчальних посібників для студентів аграрних вузів.
А чи можна собі уявити нашу планету без лісу? Ні! Бо ліс входить у нашу свідомість з народження. Як і повітря, земля, вода. Впродовж всієї історії розвитку суспільства людина користується його дарами, адже ліс – це не тільки деревина, але й лікарські трави, ягоди, горіхи, мед і, звичайно ж, гриби.
Збирання грибів – це пристрасть, що об’єднує безліч любителів „тихого полювання”, які у перші осінні місяці відправляються до лісу, і часом ніяковіють при вигляді великої кількості начебто хороших, але зовсім незнайомих їм грибів. Зібрати їх і відважитись на гастрономічну авантюру, чи залишити на місці, не наражаючи себе на ризик отруєння? Звести до мінімуму сумніви і дозволити пристрасному грибнику наповнити свій кошик тільки їстівними грибами допоможе література, яка теж знайшла своє чільне місце у фондах відділу сільськогосподарської та технічної літератури Харківської ОУНБ. Енциклопедії, довідники, посібники – видання, у яких зібрана повна інформація про найбільш поширені у Європі гриби, їх точне описання, класифікація, схожі види, їстівні якості, а також рекомендації як правильно збирати гриби і чудові рецепти їх приготування.
Ласкаво просимо до бібліотеки!