11/12/2014

Година коду в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці

У рамках тижня інформатики (8-14 грудня 2014 року) в Україні проходить глобальна освітня ініціатива Година Коду (hourofcode.org) - одногодинний вступ до інформатики, створений для демістифікації програмування та демонстрації того, що кожен може навчитись основам. Це глобальний захід, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180+ країнах світу.

 

 

До цієї події активно долучилися й користувачі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки – учні вечірньої школи № 3, виконавши прості веселі вправи та перші кроки з курсів програмування просто у нашій бібліотеці.
Фахівці з Google, Microsoft, Facebook, Twitter підготували завдання на основі відомих ігор AngryBirds та Plants vs. Zombies. Учні бачать сформульоване ігрове завдання, лабіринт із героями гри та команди, які вони вміють виконувати. Потрібно правильно зібрати блоки у робочій області та запустити програму.
Кожен учень навчався (грав) в автономному режимі, вчитель-бібліотекар лише контролював процес і допомагав та підказував у випадку тупиків. З кожним етапом завдання ускладнюються, і в межах 20 завдань, розрахованих приблизно на годину часу, учні познайомилися з базовими конструкціями програмування: циклами на певну кількість повторів та умовними повторами, а також із розгалуженнями "якщо" та "якщо-то-інакше".
Кожну із цих конструкцій пояснено у відео-ролику відомої особистості в галузі інформатики і не тільки: Біл Гейтс, Марк Цукенберг, Ештон Катчер, і навіть Барак Обама.
По завершенню 20 кроків Години коду, кожен учасник отримав сертифікат.

 

Проекти, програми