23/10/2014

Україна в піснях

Музичний концерт

В черговий раз Харківська обласна універсальна наукова бібліотека радо зустріла любителів та цінителів музичної творчості.

 

 

23 жовтня 2014 року у читальній залі обласної бібліотеки відбувся концерт «Україна в піснях», де для присутніх пролунали українські народні пісні та гуморески. Цього разу, крім учнів Харківської музичної школи для дітей та дорослих, яка є незмінним учасником подібних заходів, свій талант продемонстрували студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (кафедра вокальної культури та сценічної майстерності) та Люботинська дитяча музична школа.
Народні пісні України створювали протягом століть. Найкращою перевіркою їх якості став час. Найкращі пісні дійшли до нас незміненими, їх співали наші бабусі й дідусі, і співаємо зараз ми під час хвилин смутку та хвилин радості. Більшість пісень, які підготували виконавці, були веселі та жартівливі. Акцентуючи на смішних і негативних рисах, народний гумор відіграє роль своєрідного вихователя. Разом з тим весела пісня – це одна з форм залицяння та взаємопізнання між парубками й дівчатами. У багатьох піснях-діалогах важливим гумористичним прийомом є мимовільне самовикриття героя. Пісні такого характеру пронизані м’яким інтимним гумором, що прикрашає життя й вібрує бадьорим настроєм.
Для гостей прозвучали такі пісні, як «Женчичок-бренчичок», «Цвіте терен», «Чорнії брови, карії очі», «Ти до мене не ходи», «Ой, ти гарний, Семене», «Дивлюсь я на небо», «Удовицю я любив» та інші.
Цей концерт додав настрою усім присутнім, як глядачам, так і виконавцям, час пролетів непомітно. На прощання ведуча запросила відвідати наступний концерт, який буде присвячено російському романсу.

 

Проекти, програми