13/10/2014

Завершився цикл тренінгів для бібліотечних працівників Донецької, Луганської, Харківської областей та м. Харкова

Завершився цикл тренінгів «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)» для бібліотечних працівників Донецької, Луганської та Харківської областей та м. Харкова на базі Регіонального тренінгового центру ХОУНБ. Всього було проведено 8 тренінгів, в їх роботі брали участь майже 100 бібліотекарів.

 

 

Учасники навчання поділилися власним досвідом роботи з внутрішньо переміщеними особами. Саме до бібліотек часто звертаються жителі Луганської та Донецької областей з різноманітними життєвими питаннями і бібліотекарі області вже не перший місяць допомагають перселенцям знайти житло та роботу, організовують скайп-зв’язок із родичами, розповідають де і як можна знайти матеріальну допомогу, збирають речі, навіть тимчасово дають прихисток у власній оселі. Мова йшла і про те, що іноді потрібно просто вислухати людину, дати пораду.
Під час навчання бібліотекарі отримали додаткові знання з організації та проведення тренінгів для бібліотекарів та внутрішньо переміщених осіб, ознайомились з законодавчою базою, створили кейси надання послуг, отримали консультації з процедури зміни місця голосування на позачергових виборах до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року.
Аналогічні тренінги для працівників сільських бібліотек пройдуть в 15 ЦБС області.

 

Проекти, програми