06/10/2014

«Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)»

Тренінги для бібліотекарів Луганської та Донецької областей

З 2 по 4 жовтня Регіональний тренінговий центр Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки провів тренінги за темою «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)» для працівників бібліотек Луганської та Донецької областей. Тренінг проводили тренери Любов Квасюк (програма «Бібліоміст») та Наталя Грачова.

 

 

Учасники тренінгу проаналізували юридичні, психологічні та соціальні особливості надання послуг ВПО, а також дізналися, які наявні ресурси та послуги бібліотеки можуть використовувати для допомоги переселенцям. Одним з головних питань, що обговорювалися, стало донесення інформації про бібліотечні послуги до ВПО та запрошення переселенців до бібліотек.
Бібліотекарі розробили флаєри та визначили канали розповсюдження інформації, знайшли та зібрали відомості про ресурси, організації та громадські ініціативи, які допомагають вимушеним переселенцям того чи іншого регіону, а також познайомилися з алгоритмами отримання базових послуг з відновлення втрачених документів.
Учасники тренінгу поділилися своїми враженнями від тренінгів та окреслили можливості нових напрямків роботи. Всі одностайно підтримали ідею про необхідність провадження послуг для ВПО в бібліотеках країни.

 

Проекти, програми