25/04/2012

„Сучасний вимір чорнобильської катастрофи”

Книжкова виставка

В історії нашого народу немало скорботних дат, спомин про які пронизує серце гострою біллю. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям піднявся у нічне небо зловіщий вогонь радіоактивного вибуху. З того часу минуло 26 років, але Чорнобиль до цих пір залишається незаживаючою раною у людській пам’яті.

 

 


Ці події для багатьох десятків тисяч людей стали трагічними – вони назавжди залишили землю, з якої проросло їхнє коріння, рідні оселі з роками нажитим добром.
Одна з найбільших техногенних катастроф ХХ сторіччя поставила перед людством величезну кількість проблем. А для України й досі найболючіші – соціальні наслідки аварії на ЧАЕС.
Дню Чорнобильської трагедії, яким було оголошено 26 квітня у 1990 році указом президії Верховної Ради Української CРСР, присвячено книжкову виставку „Сучасний вимір чорнобильської катастрофи”, розгорнуту з 25 по 30 квітня 2012 року у читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.
На виставці у великому обсязі у представлено книги, журнальні статті, у яких висвітлюється хронологія розвитку аварії і робіт з її локалізації, викладені причини і масштаби катастрофи, аналіз пов’язаних з нею екологічних та соціально-політичних наслідків, результати наукових досліджень у післяаварійний період, розглянуті питання, присвячені медико-біологічним та радіоекологічним проблемам, а також питанням радіоактивних відходів.
Трагедії на Чорнобильській АЕС був присвячений відкритий перегляд літератури ''Чорнобильська катастрофа: події та уроки”, який цими днями пройшов у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської ОУНБ.

 

Проекти, програми