17/04/2012

Бібліотекарі області продовжують підвищення кваліфікації у межах програми «Бібліоміст».

З 9 по 13 квітня 2012 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшов тренінг для бібліотечних працівників ЦБС Дергачівського та Зміївського районів за модулем «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек».

 

 

Під час навчання були розглянуті питання ''Інноваційні механізми розвитку бібліотек, стратегічне планування в бібліотеках'', ''Маркетинг як частина управлінської діяльності. Функції маркетингу в бібліотечній сфері'', «Класифікація інформаційних продуктів, послуг бібліотек з переорієнтацією на серсвісність обслуговування», «Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотек'', ''Програмний і проектний підходи до розвитку бібліотечної сфери». Основні наголоси у навчанні робилися насамперед на ефективну реалізацію проектної діяльності.
В рамках тренінгу було проведено міні конкурс презентацій «Візитна картка бібліотеки», створених самими учасниками, що мав на меті підкреслити важливість бібліотечної реклами, створення іміджу сучасної публічної бібліотеки.
«Книга джерело знань» під такою назвою представила свою презентацію ветеран бібліотечної справи Харківщини О.П. Макієнко завідуюча Соколівською сільською бібліотекою Зміївської ЦБС. Переможцем більшістю голосів було визнано презентацію «Життя-буття Пересічанської бібліотеки» яку представила Т.В. Кареліна завідуюча бібліотекою філією №12 Дергачівського району .
Особливу зацікавленість аудиторії викликав звіт-презентація про навчальну поїздку бібліотекарів України до Мортенсон-Центру, м. Урбана-Шемпейн штата Іллінойс США, яку представила директор ХОУНБ Н.І. Шостко.
Крім вже звичних інтерактивних форм навчання, підчас тренінгу був також використаний досвід румунських колег та матеріали, презентовані програмою «Бібліоміст» на семінарі «Інноваційні бібліотечні послуги» (Київ, 18-19 жовтня 2011р.)
Учасники навчання під час роботи в групах аналізували «портрет» потенційного користувача бібліотеки та визначали, які послуги бібліотека могла б йому запропонувати.
Всі слухачі успішно пройшли тестування та отримали сертифікати.

 

Проекти, програми