05/06/2014

Харківська обласна універсальна наукова бібліотека – член коаліції «Харків без тютюнового диму»

Тютюн вбиває. Тютюнова епідемія прийняла надзвичайні масштаби. За даними ВООЗ від викликаних вживанням тютюну хвороб щорічно в світі гине 4 мільйона людей. В 2006 році тягар викликаних палінням хвороб в Україні становив більш ніж 100 тисяч смертей. Саме тому небайдужі до цієї проблеми люди вирішили створити організацію, яка боротиметься за здоров‘я людини.

 

 

5 червня 2014 року в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці зібралися представники громадських організацій, закладів культури та освіти міста Харкова з метою створення коаліції «Харків без тютюнового диму».
До присутніх звернувся голова правління Калмиков Олександр Олександрович, який наголосив про важливість вирішення проблеми тютюнопаління. Люди, що зібралися в цей день, зустрілися не випадково, кожен з них за своє життя намагався донести до інших важливість здорового способу життя. Присутні подивилися відеопрезентацію та обговорили такі питання, як «Роль громадських організацій в контролі над тютюном», «Заходи, які можуть бути ефектині у боротьбі з куріням» та інші.
На останок проголосували за створення коаліції, одна з цілей якої є запровадження в життя в Харкові положення Рамкової конвенції по контролю над тютюном Всесвітньої організації охорони здоров’я, та оголосили членів оргкомітету.
Тож ми бажаємо успіхів коаліції «Харків без тютюнового диму» та сподіваємось, що право дихати чистим повітрям, закріплене у статті 50 Конституції України, відтепер стане правом не тільки на папері.

 

Проекти, програми