24/04/2014

Зернобобові на присадибній ділянці

День інформації (Виїзне засідання клубу «Лілея»)

24 квітня 2014 року працівники відділу технічної і сільськогосподарської літератури Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки стали учасниками Дня інформації ''Зернобобові на присадибній ділянці'', який організували науковці Інституту ім. В.Я. Юр'єва для користувачів бібліотеки та членів двох міських клубів садівників.

 

 

Було зазначено, що агрокліматичні умови Харківщини відповідають біологічним вимогам таких бобових культур, як нут, сочевиця, горох, соя, квасоля.... Наукові співробітники лабораторіі генетичних ресурсів зернобобових і круп'яних культур детально розповіли про селекцію, агротехніку вирощування цих культур, захист їх від шкідників та хвороб, способи зберігання та консервування овочевих культур.
Учасникам заходу представили колекційні зразки бобових культур, познайомили з їх господарськими характеристиками, смаковими якостями та строками висіву.
Родзинкою зустрічі стала відеоподорож до країни інків – Перу, яку організувала доктор сільськогосподарських наук Світлана Юріївна.
Присутні познайомились з цією самобутньою аграрною країною, де в умовах суворого високогірного клімату вирощують рис, картоплю, кукурудзу, пшеницю, боби, томати та інші сільськогосподарські культури.
Дачники, збагатившись новою, корисною інформацією, у піднесеному настрої роз'їхалися по своїм ділянкам, щоб розпочати посівний сезон 2014 року.

 

Проекти, програми