28/03/2014

Інновації в сучасних бібліотеках

В Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки завершилася серія тренінгів за темою «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек» для переможців 4-5 раундів програми «Бібліоміст». м. Харкова. З 24 по 28 березня навчання проходило для бібліотечних працівників Фрунзевської та Комінтернівської ЦБС, Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, Харківської обласної бібліотеки для дітей.

 

 

Бібліотечні працівники міста розглянули вплив сучасних інновацій на роботу бібліотек, обговорили питання впровадження інноваційних механізмів в практику діяльності книгозбірень, обговорили перспективи стратегічного планування.
Серед тем тренінгу були «Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотек», «Програмний і проектний підходи до розвитку бібліотечної сфери», „Бібліотека і цензура. Так чи ні?”».
На практичних заняттях та під час мозкового штурму бібліотекарі розглянули основні напрямки інноваційної діяльності сучасної бібліотеки, поділилися власним досвідом запровадження нових послуг для користувачів,
Особливо зацікавилися учасники навчання питаннями файндрейзингової діяльності сучасної бібліотеки. Вони отримали практичні навички щодо залучення додаткових ресурсів, спробували створювати власні проекти.
Значна увага на заняттях приділяється методиці підготовки кампанії з адвокації. В програмі навчання – ознайомлення з адвокаційними інтернет ресурсами, діяльністю Української бібліотечної асоціації.
Всі учасники тренінгу успішно пройшли вихідне тестування та отримали сертифікати

 

Проекти, програми