21/03/2014

Інноваційні зміни в бібліотеці

З 17 по 21 березня 2014 року в Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся тренінг для бібліотечних працівників Київської та Жовтневої ЦБС м. Харкова та Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського за модулем «Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек».

 

 

Учасники тренінгу розглянули тему «Інноваційна діяльність та маркетингова стратегія розвитку бібліотек» та успішно застосували теоретичні знання щодо інноваційної діяльності бібліотек під час ділової гри, а на практичних заняттях закріпили визначення понять бібліотечний маркетинг, фандрейзинг, менеджмент. Обговорили питання взаємовідносин бібліотек з громадськістю («паблік рілейшнз» бібліотек) та значення реклами для підвищення іміджу бібліотек.
Особливу зацікавленість при вивчені розділу «Ініціативна діяльність бібліотек та шляхи підвищення їх ролі у громадському суспільстві» викликала тема «Фандрейзинг як джерело додаткового фінансування бібліотеки». Слухачі дізнались про методику та складові фандрейзингу, правові основи ініціативної економічної діяльності бібліотек, ознайомились з основами лідерства та командного підходу в кадровому менеджменті.
Тема «Адвокасі як система захисту інтересів бібліотек, бібліотечних фахівців і користувачів» викликала жвавий інтерес. Учасники тренінгу поділилися своїм досвідом та особливостями роботи з владою в напрямі захисту прав бібліотек, користувачів та бібліотекарів.
Всі слухачі успішно пройшли тестування та отримали сертифікати

 

Проекти, програми