22/02/2012

Широка Масляна

Свято у бібліотеці

З нагоди Масляної 22 лютого для підопічних Територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян Червонозаводського району у приміщенні читального залу Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся захід „Широка Масляна”. Свято пройшло у теплій, невимушеній обстановці, з переглядом відеороликів та частуванням млинцями.

 

 

Останній зимовий тиждень, як правило, припадає на час, коли слов’яни традиційно святкують Масляну. Це стародавнє свято, що прийшло до нас із язичеської культури, докорінний зміст якого – веселі проводи зими, щоб допомогти сонцю, силам світла і добра у весняному відновленні природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут свята, мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі, вони являли собою символ сонця. Щоб не вступати в протиріччя з народними традиціями, це свято було прийняте християнством і до наших днів відзначається як так звана „широка Масляна”, тиждень, що передує Великому Посту. Святкували Масляну шумно, весело, з народними гуляннями, перевдяганнями, катаннями з гірок та на каруселях, і неодмінно з поїданням млинців: вважалося чим більше господиня напече млинців, тим більше сонячних днів залучить у наступному році. Закінчувався масляний тиждень так званою Прощеною неділею, коли кожен повинен забути про кривди та попросити пробачення в усіх, кого образив.
Цього року Масляна триває з 20 по 26 лютого.
Головною особливістю святкування Масляної – це багатий стіл, а традиційна страва – млинець. Приготування млинців – це свого роду мистецтво. Їх печуть прості і з припіком, а ще млинчики та оладки. В Україні головною обрядовою масляною стравою були вареники з сиром, щедро политі маслом та сметаною.
Познайомитись з численними рецептами приготування млинців можна відвідавши книжкову виставку, розгорнуту у відділі технічної та сільськогосподарської літератури Харківської ОУНБ.

 

Проекти, програми