21/02/2012

«Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці»

Завершення тренінгів для бібліотечних працівників

В Регіональному тренінговому центрі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки завершилися тренінги для бібліотечних працівників Харківщини, переможців другого раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» по 2 модулю навчання.

Тема тренінгів «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці». За час їх проведення учасники поглибили свої знання з питань ролі Інтернету у глобалізації інформаційного простору, проблем вільного доступу до інформації, ознайомились із загальними принципами інформаційної політики та законодавчими документами України, що визначають цю політику. Обговорення питання «Інтернет – доступ як бібліотечна послуга» проходило у формі дискусій, учасники яких не тільки знайомились з досвідом роботи бібліотек світу та України, а й ділилися власним досвідом роботи.
Слухачі тренінгів дізналися про зміни в чинному законодавстві щодо захисту інтелектуальної власності, авторського права та алгоритми пошуку офіційних документів на веб-сайтах органів державної влади; приєднались до Програми сприяння парламенту України і розпочали створювати Пункти Доступу Громадян до офіційної інформації, відкриті в багатьох бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.
Вивчення теми «Автоматизовані інформаційно-бібліотечні системи як інструмент створення електронних ресурсів» складалось з 3 етапів: вивчення теорії, закріплення матеріалу на практичних заняттях з АІБС «ІРБІС» АРМ-Читач, і як завершальний етап – екскурсії до провідних університетських бібліотек м. Харкова. Так слухачі курсів відвідали Центральну наукову бібліотеку Харківського національного університету та Наукову бібліотеку Харківського національного економічного університету. Бібліотекарі області ознайомилися з роботою автоматизованих інформаційно-бібліотечних систем цих бібліотек і були вражені їх можливостями та щиро вдячні працівникам за привітність та доброзичливість.
В рамках тренінгу слухачі ознайомились з проектом «EDUkIT» який дозволяє швидко створювати зручні сайти для невеликих бібліотек.
В рамках 2 модулю заступник директора ОКЗ «Організаційно-методичний центр туризму» Баландін І.В. ознайомив слухачів тренінгів з роботою центру, основними тенденціями розвитку туризму в Харківській області, презентував видання центру туризму. В бібліотеках багатьох ЦБС Харківщини вже розпочато роботу туристсько-інформаційних пунктів.
Працівники регіонально-інформаційного центру «Харківщина» Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки для учасників тренінгів провели майстер-клас «Туризм на Харківщині: методика і рекомендації для туристсько-інформаційних пунктів». Під час майстер-класу учасники тренінгів отримали знання про форми і методи роботи туристсько-інформаційних пунктів, про туристичні перлини Харківщини, про туристичні маршрути для гостей Євро-2012, а також ознайомилися з бібліографічним путівником «Туризм на Харківщині. Природно-рекреаційні ресурси та історико-культурний потенціал регіону».
Всі слухачі успішно пройшли тестування та отримали сертифікати.

 

Проекти, програми