01/01/2011

''Волшебные лоскутки''

Виставка клуба любителів клаптикового шиття ''Чарівна скринька''

Впродовж листопада-грудня 2010 року у Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці працювала виставка „Волшебные лоскутки”, надана Харківським міським клубом любителів клаптикового шиття „Чарівна скринька”.

На виставці було презентовано роботи майстринь, членів клубу, виконаних у техніці печворк (у перекладі з англійської мови – робота з клаптиками).

 

 

Як різновид декоративно-вжиткового мистецтва, печворк бере свій початок здавен. Окремі зразки одягу, виконаного такою технікою, відомі ще з XIII сторіччя у Німеччині. У XVI – це мистецтво почало активно розвиватися в Англії, завдяки яскравим новим тканинам, які стали завозитися з Індії.

Разом з переселенцями цей вид рукоділля потрапив до Америки, де клаптикова техніка шиття поступово стала національним видом декоративно-вжиткового мистецтва. За останні два сторіччя їх нащадки розробили велику кількість прекрасних візерунків, які стали традиційними.

Довгий час такі вироби асоціювались з простим селянським способом життя і об’єднували красу і економію. У наш час це традиційне рукоділля широко використовується в убранстві дому і вважається атрибутом достатку.

Вражає техніка виконання робіт, представлених на виставці. Вона різноманітна, в залежності від задуму витвору мистецтва. Це може бути вітраж, як у творах „Алые паруса”, „Тюльпаны” О. Ківшар; крейзі – „Сліди на піску” В. Харчук; аплікація – „Жар-птица”, „Знак зодіака”, „Две судьбы” А. Ніколаєвої. Збагнути суть цих технік неможливо, це треба тільки бачити. А коли бачиш, хочеться доторкнутись, як до подушок С. Селезньової, О. Кафтанової, І. Чернецької, які теж знайшли своє місце в експозиції. На виставці представлені також твори І. Горобченко „Солнце”, „Золотая осень”; „История любви” А. Тіткової; „Лилии” І. Чернецької та інші. Особливої уваги заслуговують рушники О. Яковини і авторські ляльки І. Луценко.

Доповнено експозицію книжковою виставкою відповідної тематики „Планета рукоділля” із фондів ХОУНБ.

 

Проекти, програми